Autók » Volkswagen » Lupo (1998-2005)

Lupo 1.7SDI

A szerencsés kényszer megoldás

Ez az autó egy kényszermegoldás volt számomra. Mivel 2006 telén egy figyelmetlenül elém kanyarodó autós miatt gtk.-ra törtem a Hondámat. 40km/h-s sebességgel hajtottam bele oldalról a vétkes autóba. Eltűnt a kocsim egész eleje, műszerfal, pedál, kormány minden "bejött". Ma sem értem hogyan úsztam meg véraláfutásokkal az egészet. Mivel ennyitől totálkáros lett a szeretett Civicem úgy döntöttem az új autónál az elsődleges szempont a biztonság lesz. Budapesti vagyok ezért kis autót kerestem, olyat ami azért megy is ha kell. Mivel a Lupo oldallégzsák nélkül is bőven 4csillagos ezért rá esett a választásom. Nézegettem a benzines modelleket de 50(1.0) és 60(1.4)lóerős elég sovány alternatíva volt a Honda után. 1.4 16v nem fért bele a keretbe a gti pedig pláne nem ezért úgy döntöttem ha már egyszer szarul megy azt legalább olcsón tegye. Így lett végül SDI. De 4év távlatából már egyáltalán nem bánom. Az 1.0-t így is átlépi az 1.4-el egálban van. De nem is ez a lényeg. A lényeg az, hogy országúton 4liter alatt fogyaszt és városban sem megy bele 5,5liternél több. Megkedveltem ezt a kisautót. Igaz a csomagtartó csak 5tesco szatyornyi, kesztyűtartó baromi kicsi de ezek felett szemet huny az ember mikor cserébe pofon egyszerű lavírozni vele a városban, valótlanul kis helyekre is be lehet állni vele, nevetségesen keveset fogyaszt, és cserébe még szívódízelhez képest egész jól is megy (persze autópályán a külső sávban a helye). Összességében egy minőségi váltás volt a Honda után. A téli ablakmosó töltést leszámítva a motorháztetőt vagy egy éve nem nyitottam fel. Civicnél ez nem így volt. Ezt az SDI motort a W123 200D mercihez tudnám hasonlítani: nem nagy szám amit tud de ezt valószínűleg tudni fogja még 20év múlva is. Ha csak össze nem töröm ill. el nem lopják, a kis Lupót még jópár évig megtartom. Ja és barátnőm imádja.

- Jobb oldali elektromos ablakemelő, középkonzol világítás, visszapillantó tükör fűtés, ülés háttámla előrehajtó műanyag gombja letörött, a szarul világító egyébként hibátlan gyári lámpákat kicseréltük TYC márkájú utángyártottra azóta én vagyok a fény az éjszakában :D - - Ezen felül csak a kopó dolgokat kellett cserélni az autón. Az alkatrészárak az előző kocsimhoz képest mulatságosan alacsonyak.

Sehová. Magam szerelem mert az egész autó szerkezetileg roppant egyszerű ebből kifolyólag átlagon felüli megbízhatóságú. Ha valamiben elakadok átmegyek autószerelő barátomhoz és a műhelyében elhárítjuk a problémát.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2000
Előző autója? Civic 1.5DXI 1992 Következő autója? Polo esetleg Golf
Verdikt (8.4/10)

Volkswagen Lupo 1998 (1998 - 2005)