Autók » Volkswagen » Golf (2003-2007)

Golf 1.6

Ez egy tuti jó gép!

Nos ez egy kölcsönz?s kocsi volt, ami alig volt két hónapos, amikor belepattantam 6 hét erejéig. Alapfelszereltség, 1.6 nyolcszelepes motor, Golf? Nem hangzik túl jól. De az együtt eltöltött id? minden el?ítéletemre rácáfolt, egyet kivéve.
Kezdjük ezzel az eggyel: Az autót nem találtam szépnek sem el?r?l, sem hátulról, sem sehogyan. Egy közepes gömböc, f?leg a mélykék alapszínben, ami nem túlzottan vonzó, a felt?nés távolabb áll t?le, mint Makó Jeruzsálemt?l. Azonban minden más els?osztályú. Kicsit becsapós, hogy formailag hozza az klassszikus Golf vonalat, mivel a lemezek alatt történtek valóban jelent?s újítások. Az elöl hátul független kerékfelfüggesztések, a merev kasztni és a hihetetetlenül jól eltalált futóm?hangolás valami csoda. Magasan veri az általam korábban használt autók bármelyikét (406, Passat 2001, Mondeo I). Az autó rezzenéstelenül hasít a 180-nal vett autópályakanyarokban, ahol a Passattal már izzadt a tenyerem, annak ellenére, hogy hihetetlenül sz*r Cooper téligumikat pattintott rá a költségérzékeny kölcsönz?. Városban nem ráz, a kisebb úthibákat csak hallani, a nagyobbakat meg úgyis kikerülöm. A motor lelkes, sportos hangja van, de azért csodákra persze nem képes. Óra szerint megfutja a 200-at, de a fogyasztása nem baráti: tempós pályázásnál 12 liter, városban és országúton - persze kenem neki ott is - 9. Azért ezt sokallom egy kicsit, bár tudom, hogy a lábam is ludas a dologban.
Meglep?en tágas, négy személynek hosszabb úton is kényelmes, bár a csomagtartója azért nem egy feneketlen barlang.
A fékek tutijók, ezzel a futóm?vel különösen.
Az alap felszereltség - azt hiszem ez alap, de ne kövezzetek meg, ha tévedek - nem is rossz! Kétoldali digit klíma, ugyanez kerül az új Passatokba is, huzatmentes, hatékony és csendes. Az állítható magasságú - nagyon tág határok között - ülések kényelmesek, a kormány jó fogású, szintén négy irányba állítható. Légzsák hegyek, elöl, oldalt és fejlégzsákok elöl, hátul. NCAP 5*, ez tényleg egy tank. Tetszett az egy pöckölésre hármat villanó index, a kispárna méret? tükrök, amik megkönnyítik a városi életet, a kormányzás közvetlensége. Szóval ami benne van, az nagyon jól m?ködik, a gyári audiótól eltekintve. A hangszórók az abszolút hulladék szintet érik el, zenehallgatásra használhatatlanok, ezzel szemben a CD jól használható, de aki komolyan gondolja, az úgyis szórja kifelé.

Mondom nektek, az utóbbi évek legnagyobb meglepetése ez az autó! Most ha tehetném, biztosan egy Golf V GTI-t vennék, de sajnos nem azt a kártyát húztam. :(

- Semmi. A szervíztapasztalatra, fenntartási költségekre és megbízhatóságra adott hetes értékelések csupán becslések, valójában szervízben sem voltam vele, illetve meghibásodás sem fordult el?. De ez el is várható.

Fenntartási költség (7) Évjárat 2004
Előző autója? Passat 2001 Következő autója? Honda Accord
Verdikt (6.7/10)

Volkswagen Golf 2003 (2005 - 2008)