Autók » Volkswagen » Golf (1997-2007)

Golf 1.6 16V

Egy összetört álom

Amikor megszereztem a jogosítványomat első célom volt egy Volkswagen GOLF 4 mert akkor ez volt a menő, de sajnos csak egy Xsara jutott akkoriban. Tavaly nyáron kezdődött minden beleuntam a hibátlan Volkswagen Jettámba melyet 2 évig hajtottam és eladtam.

Mi is legyen a következő... hát egy régi álmomat megvalósítom már... Pénzzel a zsebben elindultam belőttem egy korrekt középmezőnyt jól felszerelt 1.6os motort akartam mivel a Jettámban is az volt és hibátlan volt.

Találtam egy csodásat, magyarországi, nagyfelszerelt, 4 elektromos ablak, digitklíma, Recaro ülések. Gyöngyház fekete külső, szép fekete-szürke belső nem a csúnya piros meg kék ülések. Ez a szerelem első látásra kategória. Kell elhoztam hibátlan jön megy.

Állítható futómű alá, 18as felni minden és jöttek a bajok. Villant egy motorkontroll lámpa. Irány kiolvastatni a hibát. 2.es henger gyújtás hiba oké akkor 4 gyertya és 4 trafó csere. Az autó 100km után újra hozta a hibát. Most 2.-es és 4-es henger gyújtáshiba... Irány a márkaszerviz, ott volt 1 hónapot. Hengerfej felújítás címszóval. Az autóval ezután kimentem Nyíregyházára ahol megállt mint a szög. Ekkor egy másik szerelőhöz kerület aki a hangjából megállapította, hogy itt olajnyomás gond lesz. Mértek egy olajnyomást... fordulaton az 1 bárt nem ütötte meg. Vezérműtengelyház! 160.000 Ft remek.

Az autó elkészült. Jön megy egyszer csak olajlámpa felvillan, mondom gyere le Jóisten megint mi van ezzel a betegággyal. Szelepszár szimeringek felcsúsztak megfalták az olajat. Oké hengerfej le újra felújítás de már garanciába legalább. Akkor már ha szét van szedve gyűrűzzük meg csapágyazzuk meg mert kompresszió nem volt az 1-es hengerben annyira.

Az autó elkészült! Hibátlan nincs vele semmi baj, csak az a baj hogy már hányingerem van tőle. Látni nem akarom, mikor meglátom a garázsban is rosszul vagyok tőle. Egy Peugeot 205el járok jelenleg, mert rá se tudok nézni a Golfra. Hamarosan viszik is el remélem a következő gazdája fele ennyit nem fog fele szívni.

Tanulság: Mindig nézz utána milyen motort veszel! Utólagosan rájöttem hogy nem ugyan az az 1.6 volt mint a Jettában. 1.4 16V, 1.6 16V felejtős ugyan olyan szar mindkettő motor csak a főtengely más és nagyobb a lökete az 1.6nak.

Egy összetört álom...

- Egyéb apró dolgok: - -Hátsó ablakemelők ~10.000 Ft - -Hátsó hangszórók ~15.000 Ft - - Motorikus gondok: - -Klímakompresszor ~30.000 Ft - -Hengerfejes lett ~50.000 Ft - -Főtengelycsapágy - -Gyűrűzés - -Vezérműtengelyház ~160.000 Ft - -Gyújtógyertya és trafók

Márkaszervíz

Maszek kisvárosi szerelő

Fenntartási költség (5) Évjárat 2001
Teljesítmény (3) Km vásárláskor 190000
Előző autója? Jetta Következő autója? Mindegy csak 1.9 TDI
Verdikt (3.5/10)

Volkswagen Golf 1997 (2004 - 2007)