Autók » Volkswagen » Golf (1997-2007)

Golf 1.6 8 szelep Jubileum

Az állom 4keréken

A történetem a kis golf-al 1 évvel ezelőtt vette kezdetét. Németből lett behozva, gondoltam makulátlan állapotú lesz, hát majdnem, de erről nem a kocsi tehet, hanem a német tulaj aki lusta volt lehajolni és kimosni a sárt a dob mögül. De inkább kezdjük az első találkozással.
Tavasz volt, a madarak csicseregtek a fák ágain, a golf a nepper garázsába pihenve várta első találkozását jövendőbeli tulajával. Ahogy a garázsajtó fellibbent ott volt ő teljes pompájában, gyönyör ibolya kék színével. Első kör után a rabja lettem, a kis 1,6-os motor meglepően jól fut, a kormányzása egy állom, tehát a kocsi egybe volt. A gyári GTI ülések a kényelmet új szintre emelték, a beltér anyagminősége kifogástalan, és az az illat amit benne lehet érezni, óriási. Kellett.
Első útján szervizbe vittem (nem volt baja) mivel a vezérlésre és a kidörgőre ráfért egy csere, pedig akkor disznó egy hangja volt. A küszöbnél látszott hogy a festék felpufókásodott, a festő drágán dolgozik, otthon pedig olcsóbban meg lehet oldani, pár ezer ft-ból ki lett javítva, és elég szép lett az eredmény is. még van rajta néhány kavicsfelverődés, de idővel minden ki lesz javítva rajta. Sokan azt hiszik hogy ezek a 8 szelepes 1.6-ok esznek mint az anyakoca, de meglepődve tapasztaltam hogy kevéssel is beérik. Nem szokásom a gyorshajtás (sőt nagyon is nyugodtan vezetek), de kellően dinamikus, van benne erő, de azért nem kell félni hogy lendületes elindulásnál hanyatt vágja magát, de azért az utat képes maga alá rántani, szóval van benne erő.
Mérete, megbízhatósága és alacsony szervizköltsége végett ajánlom mindenkinek aki egy fiatalos király autót akar

- kipufogó és vezérlés csere

Fenntartási költség (4) Évjárat 1999
Teljesítmény (9) Km vásárláskor 190000
Megbízhatóság (9) Vezetett km 212000
Verdikt (8.3/10)

Volkswagen Golf 1997 (2004 - 2007)