Autók » Volkswagen » Golf (1991-1999)

Golf 1,9 TDI 90LE Rabbit

Recsegő TDI

A legolcsóbbak között volt a hirdetési oldalakon. Nem akartam zsákba macskát venni, illetve azt vettem, de legalább olcsóbban. Számítottam hibákra.
Sajnos az autó előző, aki a 2. tulaj volt egy trehány szarházi, tudatlan, nem mellesleg elég béna ízlése lehetett. Mikor megvettem az autót első dolgaim között volt a Tescos ülés kárpitot kicserélni. A műszerfalon pár elem (Racing) kékre fújva ezüst fűtés kapcsolókkal. Sajnos a neonok furás nyoma még mindig megvan két elemen. Ezt is cserélhetném, kb 3000ft-ért, de nem érdekel. Mikor megláttam először felröhögtem. Viszont a kárpitok elég jó állapotban voltak.( nyilván kinek mi a jó)a motor jó hangúnak tűnt, tehát megvettem osztrák papírokkal, felnivel 240 ezer ft. Átírás rendszám stb még ennyi volt. Ebbe benne volt a biztosítás ára is, illetve kifizettem, de sajnos azzal átvágott emberünk aki egyébként márkói lakos. Ezért lett az autó neve Márko. Szóval ezeket cseréltem és máris szebben nézett ki.
Mivel az autó az utcán áll, nem tudok rá vigyázni jobban.

Golf 2 a kedvencem de sajnos abba nincs 1.9 TDI és nincs benne biztonsági extra. Ezért lett Golf 3. Dillem volt bőven, néztem még kombi Passatokat illetve kombi Golfokat. Nos továbbra is ezeket nézegetem de ha azt vettem volna akkor 3 ajtós Golfokat nézegetnék :D
Nincs hátsó fejtámla, cserébe hátra látok. Belül zörög sok minden, de javítható. Váltókulissza csere nem lenne rossz. Váltó is lassan (20-30-40e Km) megadja magát, legalábbis ezt érzem.
motor 120 felett már zajosabb, de ez engem nem zavar.
Néha elgondolkozom a 110es változaton :)
De mindig rájövök, hogy ez volt a jó választás. Amire én használom tökéletes.
Fogyasztás 5*. Alapvetően Diesel lábam van, és türelmesen vezetek. Rekordom vegyesen, de inkább városon kívüli használattal 1000km / 4.3 l
A motor tökéletes!! hiba eddig nem volt. Hidegen indul, kicsit recseg. Olajat nem eszi!!

Ültem már több autóba szüleim,tesoim révén. Ezek többnyire régebbi, újabb VW-ek. 130Pd passat (2001) 90LE passat (1998) Pasast B32 (1980)legjobb, imádom!!
Volt egyik tesómnak 1,9 D Golf 3-ja (1992). Annál ez sokkal jobb(amennyire emlékszem). Érezni az 5 évet. Persze hogy van jobb, nagyobb kényelmesebb. Gyorsabb is. Ez az autó azért majdnem annyiba kerül mint öregebb társai. Azoknál viszont sokkal jobb. Olcsóbb már nem nagyon lesz.
Tesom 1,9 TDI 90LE B5 (1998) Passatja nagyon tetszik a mérete és a biztonság érezte miatt. Viszont abból 2-3 golfot venni.

- bal hátsó ABS jeladó 3500ft + 1500 munkaköltség - hátsó csomagtartó zár (egy késsel megoldottam) - termosztát 2000ft - öninditó, lehetetten hibával és munka költség 5000ft - belső utastér világítás, izzócsere (60ft) - belső műszerfal világítás, izzócsere (60ft) - fűtés biztosíték (20Ft) - Sajnos a gyári antenna erősítőt az előző tulaj eltüntette.. - Hátsó ablak párátlanítót még nem tudtam megcsinálni, mert annyira összekarcolták az üveget - Vezérlés csere Dayco (16000) - olaj és szűrök cserét nem írom

Saját magam. Tapasztalat nélkül, de segítségem van, és ami a legfontosabb szerszám is. Rengeteg leírást, videot találni róla.

Fenntartási költség (8) Évjárat 1997
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 292000
Előző autója? Passat 81 1.6 d ; Passat 1,9 PdTDI 2002; Seat Cordoba SDI 2001 Következő autója? Biztonságosabb
Verdikt (8.9/10)

Volkswagen Golf 1991 (1991 - 1997)