Autók » Volkswagen » Golf (1991-1999)

Golf 1,9 szivóDénes

Kinyirhatatlan szidódénes

Szép Napot Mindenkinek!
Nagyon szeretem a kis golfot, mert ezzel kezdtem vezeteni, első autóm. Új autóként került a családhoz, 17 éve és már 750ezer km-er van benne. Apám munkába járni használta. Nemtudok vissza emlékezni hogy, lett volna valami baja, amíg ő használta. Miden baj nálam jött elő:( Apám eléggé öregurasan vezetett, velem ellentétben:) Én suilba jártam vele sopronból győrbe 4 évig, majd pestre 2 évig.Gyűlt bele a km-er rendesen. Egyszer leszakadt a főtengelyröl a vezérműkerék de győrböl még hazaértem vele:) Ház elött megálítottam és többet nem volt hajlandó elindulni. Betoltuk a műhülyebe gyorsan kikaptam a motort(40 perc) főtengelyt is, és flexeltem bele másik ékpályát összeraktam azóta kb 250ezer km-ert mentem vele hiba nélkül. Egyedül az erejével nem vagyok elégedett, mivel szivódízel ezért 60-65 lovas kb. Végsebességre kb 170-et megy de azt nagyon keservesen. Legjobb 120-130 km amit tud tartani könnyen. Ilyen tempónál fogyaszt kb 5-5,5 litert. Egykétszer győrtöl Pestig és vissza padlógázon mentem 140-180 dombtól függően változott akkor, evett 7 litert. Jól birja a terhelést is, kibirt 1 költözést 300nm-er járolapot csomitartóban és egyszer vittem méhtelepre 1700 kiló öntöttvas radiátort amelyböl kb 600 kilo volt az autóban:) Rugó út nullavolt, de kibirta. Nyáron, melegebb időbe étolajjal szoktam használni de, volt példa a fáradolaj-gázolaj keverékre is:).Észre se vette.Hozzá kell tennem hogy, spáros étolajjal nagyon szarul ment ellenben a teszkóssal:) Azzal nyomatékosabb volt, jobban indult mint gázolajjal.Lehet vele tempósan is autózni de, akkor kicsit csipi az olajat:)de elviselem 750ezer km-er után.20ezrenként szoktam olajat cserélni, Fuchs 10W40-est rakok bele.20ezer km-er alatt max 1,5 litert eszik ha nagyon nyomom neki.Ha szigoruan kressz szerint közlekedek, beéri fél liter olajjal is, és 4-4,5 liter gázolajjal is.Lehet hogy, hosszúnak tünik a hibalista, de nagyon gazdaságos autó és mindez 750 ezer km-er alatt történt. szilentek még gyáriak, kormányösszekőtök is, 1db kerékcsapágy,1db állógömbfej, kerékdobok még gyáriak,féktárcsából jópár elfogyott már, nem is emlékszem hogy, mennyi de, 3500Ft 1 pár féktárcsa, fékbetét 2500Ft, kerékcsapágyat találtam a mühelybe:)A Hátsó ablkatörlő motor tengelye berhodat már vagy 10 éve, unatkoztam, szétszedtem megsmirgliztem és most jó:).Az első sárvdő sarka kilyukadt de, begitteltem 1 lemezdarabbal lefujtam szinre és már 5 éve birja. Ha nagyon lerohad veszekrá 2000ér gyári bontottat és felrakom:).Kaszni máshol nem rohad egyáltalán. Festése is türhető 1-2 karc keletkezett a 17 év alatt de semmi szembe tünő. Komoly baja nemvolt neki a 750ezerkm-er alatt. Teljesítményén kivül hátránya még az hogy, nehezen melegszik be ebböl következik hogy, gyenge a fűtése. Kell vele kb menni 10km-ert mire meleget fúj. Miután bemelegedett nincs vele gond.Hidegbe már kissé nehezen indul kb 3X fordítja körbe az önintító és egyszere indul mind a 4 henger. Összeségében nagyon elégedett vagyok vele. Szinte fillérekböl meg lehet javítani mindent és örök életü autó.Akit érdekel még 1-2 info msn-en megtalál: sopron_rs50@hotmail.com

- fütőradiátor kirohadt,hátsóbalkatörlő motor berohadt,kerékcsapágyak(jobb első még gyári!!),állógömbfej,kormányrud,főtengely végéröl leszakadt a vezérmükerék(állítólgat VW betegsék)izzitás biztosíték elrohadt és nem izzitott rendesen,akumulátor,üléstámla eltörött,ülésnyitó bovden elszakadt,bal toronycsapágy, 2 első lengéscsillapító már csere éredt, de majd jövőre müszakira:)első sárvédő alja kirohadt,jó pár féktárcsa,hátsó fékdobot szabályozni kellet + pofákat cserélni 1X,minkét fékmunkahengert cserélni kellet fékerőszabályzót, meg persze vezérmüszij,olaj.Adagoló,porlasztók,izzitó gyergyák még gyári.És kipufogó flexibiliscső meg lerohadt a dob raktam rá másikat még sokáig birni fogja.Más nem jut eszembe hirtelen.

Magam volt a szerelő és 10esre értékelem magam mivel nem volt olyan gondja amit ne tudtam volna megcsinálni:)

Fenntartási költség (10) Évjárat 1991
Előző autója? nemvolt Következő autója? tőlem megy a méh telepre
Verdikt (8.7/10)

Volkswagen Golf 1991 (1991 - 1997)