Autók » Volkswagen » Golf (1991-1999)

Golf 1.9 TDI

Csak TDI! MKIII 1Z big turbo..

9. autóm. Korrózióval barátok, mint a korábbi 1-es és 2-es Golfjaim. Sokat ment már, valószínűleg sokat is kapott, de alapvetően megbízható és eltalált kontstrukció, mert nincs vele nagyobb probléma. A formája számomra nagyon eltalált kívül és belül is.
Azért vettem, mert munkatársamnak van egy 7 éve, és 5 évvel ezelőtt kapott 17-es turbót, 11-es elemet és 3.3-as tárcsát + egy chippet, amivel elég durván megy - a kopó alkatrészeken kívül hibamentesen.
1 évnyi használat után az enyém is megkapta a receptet: GT2052V, Sprinter cooler, 12x3.1 villanyadagoló (volt Krézi mechanikus is, de azt hagyjuk), 60-as kipurendszer végig, Sachs sport kuplungszett kevlár tárcsával, nyomásos labda, Saybor Race csúcsok. 90-ről 115-re írt chip van benne, tehát szoftveresen bőven fejleszthető, így kb. 140 Le/300 Nm-t tudhat, 5-6.5 l/100 km mellett. Értékéhez képest igazi élményautó, bár a gyári világítás és fékrendszer (így már) gyengécske.
Hibát nem produkál (nah, jó, néha nem indul, de elég egy kis matatás a mf. alatt és ting!), és a kollégám autójából kiindulva nem is fog még néhány évig.
Chippeltetéssel nagyon körültekintőnek kell lenni, rengeteg az önjelölt kókler, aki hazavághatja a motort!!! Több hétig tartó őrület volt, h néha össze-vissza járt a motor, rádobta az előtöltést, ereje elment és füstölt, aztán egy csapásra ez elmúlt napokra, majd újra. Eljutottam a computerig, ahol az egyik eprom lába körül kitört a forrasztás a hanyag munka miatt, és ez okozta a rendkívül bosszantó hibát.
Jó autó, sokkal több van benne, mint ránézve gondolná az ember.

2. felvonás (+41.000 km): 2011. december: a közelmúltban "megjött" a vevője, eladtam. :(
Az eredetileg írtakhoz a következőket tudom hozzátenni: gurultam vele még kb. 41.000 km-t. Kapott egy másik adagolót (11x3.2 HDK253) és Kollár Szabi féle programot, így kb. 170le és 380Nm lett. A már módosított kuplung szó nélkül viselte. Bitang jól ment, csak durva kezeléskor füstölt. A néha fellépő indítási hiba a lopásgátló segédvezérlő dobozka cseréjével megszűnt (5.000 Ft, én cseréltem a bontóban, tanítani sem kellett).
Viszont a feszítőgörgő eltört, magával rántva a vezérlést a mélybe: 3 szelep, 3 hidrotőke ment a levesbe. Hozzáteszem, előtte egy nagyokos állított az előtöltésen, bár lehet, h az ő babrájának ehhez nincs köze..
Az összeszakadt vezérlésben csak szűk 30.000 km volt.
Jól bevált szerelőm hamar életre keltette, mindent beálított, azután bő fél évig gondtalanul száguldoztam kicsi Golfommal.
Fogyasztása ebben a vegyes használatban (cirkálás, átlagos, rúgatás) szűk 6 liter volt 100 km-en, ami elismerésre méltó.
Nagyon szerettem, hiányzik is, csak fiatalabbat, picit nagyobbat (csomagtartó) és klímásat szeretnék.
Csak ajánlani tudom.

- 2 db hátsó kerékcsapágy (1900 Ft/db), gyújtáskapcsoló 2x (2000 Ft/db), ablaktörlő-kapcsolókar (2200 Ft). Tetőablaka évek óta hulla, bowdenszakadt, intenzív esőben huzamosabb ideig autótva beázik.

Egy mindenes szaki, aki szerelő, őstermelő és szabadszájú hungarista egy személyben. Nehéz kifogni rajta..!Easy-ng "The Pokemon" Viktor!

Fenntartási költség (8) Évjárat 1994
Előző autója? 190 Következő autója? Toledo II TDI 110
Verdikt (8.1/10)

Volkswagen Golf 1991 (1991 - 1997)