Autók » Volkswagen » Golf (1974-1983)

Golf 1.6 D

Ő, meg a kanál gázolaja...

Egy Lancia Deltából ültem át ebbe, úgyhogy eleinte nagyon nem komáltuk egymást, annak ellenére, hogy eleinte jó állapotban volt. Akkor kezdtem megkedvelni, mikor egyre többet autóztam, többet kellett tankolnom. Nagyon jó fogyasztási átlagokat produkált(persze csak ha az embernek rövid a lába, és nem gyepálja agyon) nem volt ritka, hogy városban kijött 5-re, bár igencsak türelmesen vezettem.Nem igazán vezethető dinamikusan ez az autó, de ha az ember beletörődik, akkor meghálálja alacsony fogyasztással. A beltere elég sivár, de az ülések kényelmesek, és jól tartanak. Csomagtere jól kihasználható, lehajtott üléssel belefért egy mosógép is(felül töltős). Mindent összevéve szetettem, (bár nem volt az a nagy szerelem). Jó volt vele autózni, az úttartása is elfogadható volt, csak egy idő után jöttek a gondok. Akkor váltam meg tőle, mikor hengerfejes lett.

- tank dugulás rohadás, tankcsere egy egész napos mutatvány, mert kipuffogót, futóművet le kellett hozzá bontani.Csapágyak, forgó kopó alkatrészek számtalanszor,hengerfej.

Maszek, ismerős által beajánlott nem hivatalos szervíz, nem hivatalos árképzéssel.

Fenntartási költség (4) Évjárat 1983
Előző autója? Delta 1.3LX Következő autója? Fiath Panda 1000L i.e.
Verdikt (5.3/10)

Volkswagen Golf 1974