Autók » Toyota » Prius (2009)

Prius SOL 1.8 HSD

Suhogós autó

Második autónak vettük a feleségemnek. Kifejezetten rövid távokra, városi használatra, de az egész család imádta a villanyautózást. A gyerekeim csak suhogós autónak hívták és nagyon szerettek vele utazni.

Szinte észrevehetetlenül indul és áll meg a benzinmotor, elképesztően csendes és még folyamatosan működő klíma mellett is áll a benzinmotor a lámpáknál. induláskor és fékezéskor csak egészen halk trolihangot lehet hallani, amire viszont nem figyelnek az emberek általában, így volt, hogy sokáig kellett cammogni az úttesten sétáló gyalogosok mögött, mire észrevették, hogy autó van mögöttük.

Ez a harmadik generációs Prius már autópályán is sokkal csendesebb és gazdaságosabb, mint az előző generáció. Az 1.5dCi motoros új Megane Scenicünk sem tud jobb fogyasztást produkálni még országúton sem - városban pedig egyértelműen a Prius a nyerő mind fogysztásban, mind pedig kényelemben.

Négy személlyel kényelmesen autózható-pakolható, de a két gyerekülés között már nem sok hely marad. A csomagtartóhoz már tudni kell pakolni (persze a Grand Scenic-hez képest) de ez is megfelelő méretű.

Még márkaszervízben is elfogadható áron mérik a szervizelését, azonban érdemes a Hybrid átvizsgálásra költeni - a mi autónkban 5 éves kora előtt egy hónappal 97 ezer kilométernél tönkrement az inverter. Garanciában cserélték kettő nap alatt.

Sajnos pont egy évig volt nálunk amikor ellopták. Ugyanilyen Priust veszünk helyette.

- Inverter hibával megállt 97000 kilométernél, de garanciában intézte a Toyota.

Toyota Mayer, Budakeszi

Fenntartási költség (9) Évjárat 2009