Autók » Toyota » Hiace (1995)

Hiace 2.4 D

lomha,korrodáló Szumó

Toyota szervizben olvastam,azt mondja a toyota vezér: azért dolgozunk,hogy tökéletes járműveket alkossunk...akkor,kérdem: miért rohad 10 év után a kaszni erőteljesen? nem bír a japán az acélhoz olyan valamit ötvözni,hogy ne korrodáljon?
Az biztos,hogy szakszerű /!/ szerviz mellett a világból kimegy...De: Lomha szumó, a hátsó kerék hajtás katasztrófa,sőt! télen életveszélyes,az első futómű max. alákanyarodáskor úgy aláfordul a kaszninak,hogy majd kiszakad.Félig pakolva csomagokkal rugózás nulla.Kétévente a zárcilinderek kikopnak-csere a garnitúra. Hosszú úton a lomhasága és belső zajok,valamint a difi hangja fárasztó. Menet tulajdonságra és komfort érzet miatt inkább egy 80-s évekbeli jármű lenne. Sokszor,hosszú út után fáradtan,rossz közérzettel szálltam ki a hiaceból értetlenül...úgy a harmadik hosszú út után jöttem rá,mitől vagyok beteg: a belső búgás,morajlás,nyikorgás a hiaceből. ja!és a térelválasztó óborzalom! akár hogy próbáltam a rezgéseit csillapítani /gumi csík,szilikon paszta/ mindig zsákutca...ha netán télen valaki radial téli gumit tesz fel rá,na az még egy jó dolog,mert akkor a rádiómagnót,vagy az utasok hangját nem hallja majd a menet zajtól...

- 178000 km adagoló a rossz magyar gázolaj miatt, 2 évente zárbetét csere,210000 km lengéscsillapítók a rossz magyar utak miatt,a többi csak kopó alkatrész volt:féktárcsák,betétek,vízszivattyú stb...

Bevíz Elek

Mot Oszkár

Fenntartási költség (5) Évjárat 2000
Megbízhatóság (8) Vezetett km 122000
Előző autója? fiorino Következő autója? kangoo maxi express
Verdikt (5.7/10)

Toyota Hiace 1995