Autók » Toyota » Carina E (1992-1998)

Carina E 1,6 XLI

A megbízható japán rakéta

Hát igen, 1008021 km hosszú, az autó szinte bejárta egész Európát: pl. Ausztria, Dánia, Belgium, Hollandia. Az autó egyébként 10 éve LPG-s re lett alakítva, és ha valaki más is ezen gondolkodik, tudom ajánlani neki, semmi gond nincs vele, és nem is volt vele. Az autóról: Kényelmes (mint a legtöbb japán), gyors, takarékos így röviden. Az 1,6-os motor remekül megy ennyi km után is (ebben szerepet játszik a Prolong nevű motorolaj adalék is-növeli a motor élettartamát, csökkenti a fogyasztást 15 %-kal, teljesítmény is nő 10 %-kal). Nagyobb autókat is előztünk már meg vele simán (BMW 5-ös, Audi, Volkswagen Passat pl.), az autóban a legjobban azt szeretem, hogy nem romlik el benne semmi-de tényleg semmi, ennyi kilométer után is bombabiztos. A motor mint mondtam kiváló, fogyasztása gázüzemben városon kívül 6,5 L/100 km, városon belül 8,0 L/100 km, autópályán 7L/100 km, benzinből is ugyanennyit eszik:). Előtte is Toyotánk volt, utána is várhatóan az lesz, mert az embernek a legkevesebb bosszúságot ez a kocsi okozza, otthon is lehet szerelgetni simán, és a törődést meghálálja (ellentétben néhány német, illetve francia konkurens autóval). És nekem a Carina kinézetével sincs semmi gondom, sőt, szép. Tehát akinek jó és megbízható kocsi kell,az japánt vegyen. Ezt a kocsit soha nem fogom eladni.

- SEMMI (csak kopó alkatrészek voltak cserélve, meg amit kellett)

Saját magam csinálok rajta szinte mindent.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1995
Előző autója? 1983-Toyota Corolla 1,3 Xli (ez is LPG-s volt, 745000 km-t ez is elment hiba nélkül, egy barátunknak Következő autója? T25 Avensis 2,0 D-4D
Verdikt (10.0/10)

Toyota Carina E 1992