Autók » Toyota » Auris (2007-2009)

Auris 1.4 hihetetlen power

hú de uncsi, ennek nincs lelke!

Na szóval:

Előre közlöm, hogy vállalati gépjárműről beszélünk, így költségek, fogyasztás nálam nem játszik. Ami a legélvezetesebb volt eddig az autóban, hogy újként vettem át és az új autónak azért megvan a fílingje. Sokkal több érzelmet nem csikart ki belőlem. A benyomás valóban olyan, hogy nem lehet tönkretenni, francia kocsiból átülve megdöbbentett a merevsége, hogy felállsz a padkára és nem nyeklik-nyaklik a kaszni, hogy a kormányt elfordítod és az autó kanyarodik, hogy a váltó pontos (a Rönó váltóját nem minősítem) és nem utolsó sorban, hogy inkább gépjármű benyomását kelti, mint csodás elődje. A nagy hátránya, viszont a motor. Na nekem ne mondja senki, hogy jól megy ezzel a ... a kocsi dög nehéz a motorhoz, a szemét ki kell pörgetni, 3500 fordulat felett történik valami, alatta csupán sík úton, szélcsendben használható. Forog is rendesen, száznál ötödikben 3000-et pörög, nem is taglalom tovább mondjuk egy 300km-es autópálya közlekedést - 160-as utazót tartja, de 12000-et forog a főtengely és egy örökkévalóságnak tűnik az út. Szóval közlekedni lehet vele, de ha mondjuk egy nyerges vontató előzésébe kezdesz, csak imádkozni tudsz, hogy beférjél (eddig még mindig befértem :-))
Dicséret viszont, hogy így padló-padló használat mellett se fogyaszt 6,5 - 6,8-nál többet. Érdekes, ha spórolsz, váltogatsz, finomkodsz eszik 6,5-öt, ha négyen ültök benne, megy a klíma, tiprod a belit, eszik 6,8-at, szóval fogyasztásilag mindegy hogy mész vele. A felszereltség alap, de benne van minden lényeges kütyü: légzsákok, villanyablak, villanytükör, empéhárom cd...
Rácz kollégával egyetértek pár dologban: idegesítő helyen a komputer kezelőgombja, az üléspozíció lehetne faszább, a váltó alatti rekesz használata valóban csuklóficammal jár, maga a forma meg hát semmi különös, apróbb részletek szépek lehetnek, de az összkép ölég sivár.

Egy szónak is száz a vége, jó kis autó, de nélkülöz mindenfajta érzelmet, kötődést, tíz év múlva nem is fogok emlékezni rá, hogy milyen autót vezettem.

Aki a-ból B-be vesz kocsit, az vegye, aki szereti is autóját, vagy akár igazi autóbuzi, mint én is vagyok, az vegyen mást, amibe nem unott pofával ül be, hanem vigyorgó arccal.

- első fékbetét cseréje gariba

Toyota Veszprém - fasza csávók

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007