Autók » Suzuki » Swift (2005-2010)

Swift 1.3 GLX CD

Suzie Q

A kereskedő 8 éves korában is vállalt rá egy év teljeskörű használtautó garanciát.
A kocsin semmiféle rozsda nyoma nem volt látható, ez azóta sem jellemző pedig folyamatosan a szabad ég alatt parkolok vele. Gyöngyörű volt a fényezés, amikor megvettük.
Ami előnyös, hogy városban fürge, jól gyorsul. Élmény vele kanyargós utakon vezetni. Elsősorban 10-20 km-es távokra vettük. Azóta költözés miatt heti szinten ingázok vele, sokat használom pályán. Bp-Miskolc-Bp viszonylatban.
Ez a táv még kibírható vele különösebb fájdalmak és pihenés nélkül :)

A design relative időtálló, egész jópofa. Jó érzés beleülni, tetszik az embereknek.

A fogyasztás nem rossz, ha 90-100 körül közlekedik az ember (4-5 liter). Amint felhajtok az autópályára képes ennek a dupláját is megkajálni.
130-ig komfortosan lehet vele közlekedni, Nekem efölött már kicsit kevésbé tűnik stabilnak.
Valószínű, hogy érdemes egy szett minőségi gumival és a gyárinál jobb fékekkel ellátni, hogy a menetteljesítménye javuljon.

Egyeseknek zavaró lehet a kis csomagtér, de én már szállítottam vele lapra szerelt gardróbszekrényt, gáztűzhelyet stb :) 6 rekesz sör is belefér, ami több mint elég :)

205 cm magas vagyok és betudom úgy állítani a vezető ülést, hogy a fejem fölé befér az öklöm. Sajnos a lámpánál elsőként állva elég hülye pózban tudok csak kilátni, tuti okozok pár vicces pillanatot másoknak, de utaztam már ennél kényelmetlenebbül is. Sajnos USB port még nem volt divat 2005 -ben és az MP3 formátumot felismerő CD lejátszó is luxus volt. Ezt kicsit hiányolom, ennyi kellene a tökéletes élményhez :) Klíma sem ártana, aki teheti áldozzon rá.

Akinek első autó lenne, vagy a buszozást, vonatozást cserélné rá, egy percig se gondolkodjon. Nagyon sok élményt tud szerezni ez a kis vakarcs :) A kasztni is jobb egy fokkal, mint az elődnél.

- Akkumulátor (használtan vettük, miután elhoztuk, az első kisebb körön már nem tudtam beindítani) - Fojtószelep érzékelő kb 7000 Forint - - ABS érzékelő gyűrű kb 2-3000 Forint (Mondjuk amikor felvillant az ABS visszajelző nem gondoltam, hogy ennyiből megúszom) - - Ablaktörlő gumik 8 éves korára értek el 1-2 ezer forintos tételt jelentettek. - - A villanykörtét zabálta havonta, amíg a legolcsóbb Auchanos készletet vettem. Amióta váltottam GE-szettre semmi probléma (Bocs a reklámért). - Most fogok kuplung/váltó karbantartást újítást végeztetni. Amúgy élmény a váltóját használni, de az előző tulaj szerintem nem igazán kímélte. Mindennel együtt 50 körül lesz. - - A rükit nehezen veszi, ha kapkod az ember, mert nincs szinkronizálva az a sebesség. Akit ez zavar az próbálja meg lassabban rakni a hátramenetet. Az újabb kuplungolás - vagy egy kis várakozás miután kitoltuk jobbra a váltókart -be szokott jönni. - - Bal első lengőkar szilent cserére szorult a csodás utak, aknafedők miatt. - - Kesztyűtartó kilincs nyelve eltört. 1500 volt a bontott zárbelső.

Suzuki Szabó, Kazincbarcika Tardonai út.Mindig akkorra kaptunk időpontot amikorra szerettünk volna.

26-os autóház Miskolc (Suzuki Szabóhoz kapcsolódik).Eddig rugalmasan kezelték az időpontkérést. Az árak itt sincsenek elszállva.

Fenntartási költség (10) Évjárat 2005
Előző autója? Következő autója? Swift vagy egyéb magasabb kategóriás Suzuki
Verdikt (9.3/10)

Suzuki Swift 2005 (2005 - 2007)