Autók » Suzuki » Swift (2005-2010)

Swift 1,3 GLX AC/CD

Jó Suzukiról váltottam még jobb Suzukira...

A 12éves Swiftemet a csak az életkora miatt váltottam le.Az autóbeszámítási lehetőségek miatt mindenképp a Suzuki volt a legkézenfekvőbb megoldás,ezért idén tavasszal(2008.) Swift-generációt ugrottam.Műszaki beállítottságú ember vagyok ezért hosszú utánnajárás után döntöttem,és eddíg nem bántam meg.
Ergonómia terén a régi Swifthez képest forradalmi az előrelépés.Jobb az üléspozíció,csendes az utastér,jók a kezelőszervek.Kicsit érzékenyek a pedálok,de ez csak a kezdő sofőröknek okozhat problémát.A láb kinyújtásához nem igazán elég a lábtér,de ez tényleg kisautó.De ezen kívül a kényelem rendben van.A csomagtér mérete miatt aggódtam,de eddíg ez sem okozott problémát.
Dinamikára nagyon meggyőző.Nagyon erős és pörgős a motor,gyorsulás szempontjából jók a váltófokozatok.Bár mindez a takarékosság rovására ment:főleg városi közlekedésben egy literrel szomjasabb a régi Swiftemnél.De azért kárpótol a teljesítmény és a vezetési élmény.Nekem a futómű is tettszik,mivel az autó magasságát jól tolerálja.
Megbízhatóság terén nem tudom,hogy tudja-e tartani az előző Swift szintjét.Eddíg persze makulátlan,de hát fél éves(8500km).Ahogy én tudom csak az első szériáknál voltak problémák műszakilag.Több autót használtam/használok hosszabb-rövidebb ideig,úgyhogy van viszonyítási alapom,de úgy tűnik hogy ez egy nagyon korrekt autó,és remélem ez sokáig így is marad...

- Eddíg hibátlan...

Suzuki Hirt Tamási(eddíg csak az 1000km-es ellenőrzés)

Fenntartási költség (8) Évjárat 2008
Előző autója? Suzuki Swift 1,3 GLS 1996. Következő autója?
Verdikt (7.9/10)

Suzuki Swift 2005 (2005 - 2007)