Autók » Suzuki » Swift (1989-2003)

Swift 1,3 GL Sedan

Mindentudó világjáró

Amikor átültem a 84-es Escortból ebbe, azt hittem ilyen csoda nincs, magasabb szintre emelkedett az életszínvonalam mint bármikor előtte. Simogattam a műszerfalat, kapcsolgattam a hátsó ablak fűtést, pöccre indult a motor (MINDIG!), tényleg kivitt volna a holdra meg vissza , ha van arra sztráda. Fantasztikusan gyorsult, alig fogyasztott, és bármi elfért benne. Húztam vele mindent, költöztem is ötször, de nem kis távra ám, 200 km volt a minimum. Szóval egyben volt szépen az autó.
Viszont nem szerette a rossz utat, utána beültem egy Corsába és teljesen elfelejtettem, hogy Pesten rossz utak vannak. A Suzukival nem szabadott Pestre jönni, mert akkor minden jó tulajdonságát elveszítette egy kátyú leküzdése alatt. Tudjátok koppan a rövid rugóút és úgy felüt, hogy majd kiesel az autóból. Nem tudom, hogy tudnak ezrek ezzel közlekedni Pesten. Aztán mikor már átadtam Faternak, akkor jöttek a bajok, persze Ő már nem szeretgette annyit, szét volt már menve az összes lengéscsillapító, mi meg megpakoltuk fél tonnával, úgy emelte az orrát, hogy alig tapadt valamit, 80-al jöttem fel az M5-ön, de halálfélelem volt minden egyes elsuhanó autó, nehogy belibbentsen minket a szalagkorlátba.
Szóval ügyes, szép, okos, de nem felel meg mindenre és mindenkinek! Sajnos ezt alá kell írni.

- Kopó alkatrészek a futóműben folyamatosan, hengerfejtömítés egyszer, hátsó ablak fűtés kapcsolója cserés volt, más nem nagyon.

Szeged, haver szaki, nagyon jó arcok, de azért nem csinálnak meg mindent úgy mint a saját autójukon.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1995
Megbízhatóság (10) Vezetett km 120000
Előző autója? Escort 1.1 Következő autója? Corsa 1.0
Verdikt (9.6/10)

Suzuki Swift 1989 (1992 - 1995)