Autók » Suzuki » Swift (1989-2003)

Swift 1,6 16v

Megbízható használati tárgy, ami megy is

Ez az 5-dik szuzukim.Gyorsan kellett autót vennem és csak szuzukit mertem venni úgy,hogy nem vittem magammal szerelőt a vásárláskor.Tudtam,hogy nagy baja nem lehet(azért én sem vagyok teljesen hülye az autókhoz)
1,6-os 93 lovas motor 910 kg.klíma,2 lufi,4 villanyablak,szervó,villanytükör,alufelni.
Szerintem elég jól felszerelt gép.Menetteljesítményben 100 le-ig nincs ellenfele!Gyorsulását nem mértem,de kb. 9,5 körül lehet.
Végsebessége 200 körül.Nem vártam meg míg kipörgi magát,de 195 megvolt óra szerint.
előzni nagyon lehet vele.bár nem olyan pörgős mint az 1,3-as.
Autópályán 155-160-nal jártam.155-nél pörög 4000-et.
4 személlyel 5,5 lityó volt a fogyija.Ez nem autópályán,hanem egy 400 km-es út során.Ahol sok város is volt.
Kigyorsításoknál meg lehet vele viccelni más autókat.
40-től 140-ig nagyon tép.Egyszer egy Mondeo tdci 130 lóval maradt el 50-140ig:) nagyon ideges volt a csávó a Fordban:)
megértem:)
Kényelmes 100 km-ig.Utána már fájt a hátsóm:)
Belső tér olcsó anyagokból lett kirakva.Nem túl komfortos,kissé zörög.
Eladtam mert meguntam.Kb. évente cserélek autót.Volt már jobb autóm,de eddig ez volt a leghasználhatóbb a hétköznapokban.
Nem kellett attól félni,hogy reggel beülök és nem indul vagy otthagy valahol.Megbízható.

- vásárlás után szokásos dolgok:
- vezérműszíj,ékszíj,feszítőgörgő,olajcsere,
- olajszűrő,légszűrő,fékbetét,féktárcsaszabályozás.
- mindez 33.000,-
- "O" gyűrű-szuzukibetegség.pár száz forint
- egyszer elszakadt a bal hátsó ajtónál az egyik vezeték.munkám miatt nagyon sokszor nyitogattam azt az ajtót.forrasztani kellett.

egy ismerőshöz vittem mind a kétszer:)

Fenntartási költség (10) Évjárat 2000
Előző autója? tipo Következő autója? valami kombi,vagy nagy csomagtartós,csakis nagy motorral.opel,toyota,honda,suzuki baleno
Verdikt (6.3/10)

Suzuki Swift 1989 (1992 - 1995)