Autók » Suzuki » Swift (1989-2003)

Swift 1.3 GLX

Magyar Igásló

Előnyei:
-precíz, többlengőkaros hátsó futómű, kemény, de jól fekszi az utat, szereti a kanyarokat(185 széles gumikkal jobb lenne..)
- váltó fék kormányzás kuplung japánosan precíz
-alacsony fogyasztás
-fillér alkatrészárak
-kellemes vezetni
-sedanom van, nagy a csomagtere
-hosszú váltó, 140 nél forog 3000 körül(én szeretem:)

Hátrányai:
-gyenge fék
-alacsony szerkezeti merevségű kasztni
-zörgős beltér
-oldalirányban szűkös
-kicsi hátsó lábtér
-magyar swiftek gyártási minősége pocsék
-borzalmas reszelős gördülési zaj
-borzalmas szélzaj, nagyobb sebességnél

Légyeg:
Ha szeretnél egy olcsó fenntartású kisfogyasztású megbízható kisautót, kispénzből, akkor nyugodtan vedd meg. Én azért vettem mert nem csak nézegetni szeretném, hanem havi 1000-1500 kilométert autózni.
Erre a célra tökéletes, és E85 tel is szépen megy:)

Azt azért le szeretném szögezni, hogy hihetetlenül megbízható, de akinek volt japán autója, tudja hogy nem hagy ott sehol az út szélén. Előbb zörög, nyiszeg, kopog, onnan tudod hogy valami gondja van, de nem hagy cserben. (német autókkal ellentétben..)

2011.08.20: az eddig leforgott 6000 kmen nem volt egyéb baja, azt leszámítva hogy a kinyitott ajtót érzékelő csipogó ebben az autómban is rossz(eddig 4 autóm volt, egyikben sem működött!). Így sikerül 3x lemerítenem csontra az akksit... azóta kapott egy újat(akksit) mert a régi cellazárlatos volt. Na de erről az autó nem tehet..

- - - hátsó lengőkar szilentek

sanyi

Fenntartási költség (10) Évjárat 1998
Előző autója? Lancer 1.3 Következő autója? jó kérdés..
Verdikt (8.2/10)

Suzuki Swift 1989 (1992 - 1995)