Autók » Suzuki » Jimny (1998)

Jimny 1,3 4WD

Ügyes törpe

Gazdálkodó vagyok, bakonyi külterületen, hegyen élek, közúton nem elérhető helyen. A gazdaság általános céljainak jól megfelelő 4WD pickup (jelenleg MAZDA B2500) mellett szükségem van egy ügyes, fordulékonyabb, a nagy ültetvényben a fák között pótkocsival is használható "futkosó" autóra. Egyébként, ha a csomagok mérete megengedi, Pestre is ezzel járok a kedvezőbb fogyasztás és a könnyebb parkolás miatt.
Csak ketten vagyunk a párommal, a hátsó ülések állandóan le vanna hajtva. Így a hétköznapokra bőségesen elegendő a rakterünk. A tetőn szezontól függően kerékpár vagy síléctartó van.
Nagyon szeretem. Igazán kezes jószág és valódi terepjáró. Alváz, merev első híd és felező. De közben az a fajta autó, amit "ha megsimogatom, dorombol".
A tapasztalt alacsony fogyasztás valószínűleg azzal is összefügg, hogy így közel a 80-hoz az ember már nem gáz-fék-gáz-fék üzemmódban vezet, és sokat járok csak 70-80-at megengedő alsóbbrendű utakon. Egyébként autópályán is csak 100-110 között utazom.
Tegnap reggel országos ónosesőben Farkasgyepűre kellett mennem. Torlódott elakadók miatt kétszer nem az úton, hanem mellette. Nem biztos, hogy a pickuppal is sikerült volna.

- Főtengely ékszíjtárcsa gumibetét vulkanizálása 160.000 után elengedett. Csere, új ékszíjtárcsa. - Egyébként csak a szokásos kopóalkatrészek. - Itt említem meg, hogy a mindenki által panaszolt 75-80 kmh közötti kormány rázás nem okoz gondot, Balatonrendesen Péringer gumiszerelő tartósan megszünteti.

Ángyám Imre, Káptalantóti

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Megbízhatóság (10) Vezetett km 197510
Előző autója? Niva Következő autója? Jimny
Verdikt (9.1/10)

Suzuki Jimny 1998 (2001 - 2012)