Autók » Subaru » Legacy (1994-1999)

Legacy 2.2 GX Automata

Önazonos látványtalan őszinte nyugalom

3 éve véletlenül vettem, azóta stabil eleme a mindennapoknak. Sokan kérdezik, hogy hogy lehet egy ilyen öreg szarral járni. Ugyanakkor, ha már beülnek, sokak szerint "kellemes". Valójában egy rettentő unalmas autó. Minden nap ugyanolyan, mindig, mindenhol kiszámítható, mindig, mindenhol teljesíti azt, amit el lehet tőle várni. Amióta az enyém egy gonddal kevesebbel kell foglalkoznom.

Igaz, lehetne jobb a szélzajszigetelése és különösen szépnek sem mondanám. Mást nem tudok ellene fel hozni, használati értékben egyenlőre verhetetlen és végeredményben egy autóról van szó ugye. Nem igen rohad, mert garázsban állt/ áll, nem törött és az előző tulaja is rendszeresen lemosta ott is, ahová nem süt a nap.

Olcsó rá a gumi, elég nagy belül, mindenfelé könnyű kilátni, jól szellőzik, nagyon erős a fűtése, nagyon jó hangja van, kényelmes, nem kell félteni semmitől. Nem sípól, villog, szabályoz. Olcsó fenntartani, befiztetem az adót, biztosítást és tankolok. Tízezrenként olajcsere és kész.

A tetőablak néha kicsit beázott, úgy tűnik ez egy gyakori hibája a típusnak ennyi idő után. A vezetősínek és a tálca közötti tömítőanyag kiszárad és elmállik. Ki kell szerelni az egészet, lecsavarni a síneket a tálcáról és újra ragszatni. Lényegében ez tekinthető az egyetlen nagyobb hibájának, 1200ft volt az anyagköltsége az egész műsornak. 4 gólyaláb cseréjét 22 év után szintén vállalhatónak tekintem. Érdemes átállni 15-ös vagy 16-os kerekekre. Nagyobb a választék jó gumikból, jobbak az árak, valamint jót tesz neki az alacsonyabb oldalfal.

Szerintem jó.

- Légrugós gólyalábak -> kapott 4 új spirálrugóssat. - Tetőablak sínjének tömítése -> szét kell szedni és újra ragsztani, azóta baba. - Kopóalkatrészek, amikor kéri (ritkán) -

Subaru Zsolti

Én