Autók » Skoda » Superb (2002-2008)

Superb 2,5 Tdi trip.

Super Bélákat a népnek

Megvétele a pillanat műve volt, beleültem és kész, tudtam vétel nélkül nem megyek haza. Így lettem típus !!!, de nem márka függő !
Pedig…… na kicsit vissza a múlt évezredbe, ahol is első fiatalkori (bal)lépéseim egyike a Skoda 120 ls típusú gk, megvétele, majd fél éves használat után után boldogan adtam tovább és megfogadtam Skoda emblémával ellátott járművet soha. Borzasztó volt hangos, nehezen gyorsult, egyszóval brrr… érdekes az utána kölcsönkapott gls mennyivel kifinomultabbnak tűnt.?
Kipróbált gk.száma kb. 60 db,de Skoda szalonban még egy próbakör se.

És azóta eltelt 25 év
Inkább tényszerűen a jelenlegi kedvencről. Megjelenése óta kerültem ezt a nem feltűnő, eléggé átlag kinézetű autót és nehezen felejtek. (lásd fentiek) ez nálam nagy hiba volt, mert ha megjelenésekkor egyáltalán beleülök, szerintem azóta is benne vagyok. Távolról figyeltem és jót mosolyogtam az árcetliken 9-10 mill. egy új Skodáért, na persze - aztán megvettem igaz használtan és már nem csak mosolygok hanem boldog is vagyok.
Lehet WV azonosságot emlegetni, de a Passat csak szeretne ennyit nyújtani (történetesen az is van a tulajdonomban) mint a Béla. Ja, a családban soha nem hangzik el a „ van egy Skodánk …. Kezdetű mondat.
Jó dolgok: - kocsiszekrény: nagy beltér , tengelytáv, kényelmes ülések, jó utazási komfort,
Esztétikus belső, ja és a finomságok mindenhol fények., még a belső kilincsekhez
Is jutott .
- motor váltó összhang 2,5 Tdi 163 LE és a triptonikon finom váltások.
Átlagban 8-9 literes fogyi szolid országút: 7,0 l város 10 l körül.
Ha valaki Bélában gondolkodik javaslom szánja rá azt az 1-2 litert ami a kisebb 130 lovas négyhengeresekhez képest van egészen más az élmény a derék hathengeres szépen csendben kifinomultan teszi a dolgát. Nekem visszahozta az autózás élvezetét ez a régebbi hathengeres sokkal jobb és csendesebb mint a Passat PD tdiiiiii… agyondicsért motorja..
-futómű stabil, szépen kiterpeszt a 225-ös téli gumikon is, igen biztonságos az
útfekvése.

Rossz meg nincs, a csomagtartó nem túl nagy és a nyílása is szűköcske, de aki ilyet vesz az úgyis látja.

Szerviz tapasztalat még nincs, mínuszokban is szépen indul.

- semmi

Fenntartási költség (7) Évjárat 2004
Teljesítmény (10) Km vásárláskor 82000
Előző autója? c4 Következő autója? ez kérdés ??
Verdikt (7.7/10)

Skoda Superb 2002 (2002)