Autók » Skoda » Octavia/octavia Tour (1996-2010)

Octavia/octavia Tour 1.8T Automata 150LE Gépállat

1.8T Gépállat - Fekete Mágia kivitelben

Régebbi autóm egy 1.6-os 97´-es Octavia volt. Nagyon szerettem, nagyon meg voltam vele elégedve. De úgy éreztem, ideje váltani, bár fájó szívvel.
Nem bántam meg.
Megvettem magyarország (tudtommal) EGYETLEN 1.8T automata Octaviáját (legalábbis sedánban egyetlen!). Gyönyör?, bitang er?s, kényelmes, elegáns.
Kívülr?l nézve egy nagyon elegáns, exclusiv autó. Fekete mágia fényezés, könny?fém felnik, sötétítés, krómtükör, króm légbeöml?k, króm kilincsek. Semmi felesleges gagyi tuning, csak apróságok, viszont nagyon megdobták az autót. Kívülr?l nem mutatja a 150 pacit, ezért megszoktak lep?dni rajta a forgalomban.
Belülr?l: bézsbels?. Ett?l önmagában sokkal elegánsabb lett az autó, fekete autót csak világos bels?vel szabad venni. Egész más világ. Bárki beül, els?re megszereti. A régi autóm (szürke bels?) ennek közelébe se jött, pedig ugyanaz a típus!
Most ilyeneket nem mondok, hogy klíma, ablakemel?k, könyöktámasz, 528 liter, mert nem attól lesz JÓ egy autó ...
Használhatóság: mivel általában pesten használom, az automata váltó miatt választottam. És nem bántam meg. Igaz, hogy többet eszik, több a biztosítás, casco, viszont minden pénzt megér a kicsike. Minden métert élvezek az autóval. Amikor piros lámpánál átnéz valaki egy agyongagyituningolt szarral, elég csak lepadlózni, és már csak az el?ttünk lév? utat kell figyelni, mert a többiek már csak az 1.8T feliratot látják. Bár abból a távolságból már nem nagyon tudják elolvasni, úgyhogy inkább lefagy a mosoly az arcukról ...

Presztízs: "nagy-autós" külsejét abban a pillanatban veszti el, amikor megtudják, hogy ez "Csak egy SKoda?". Addig mindenki Passatnak, audinak nézi (aki nem ért hozzá). Aki meg ért hozzá az leRS-ezi, csakhogy azt nem tudják, h automata. Nekem a -30 lóer?nél többet ért az automata, és többet is ér, minden nap.
Viszont nekem a presztízsnél többet ér, hogy élvezem minden percét, és tudom, hogy sosem hagyna cserben. És én sem ?t, ezért vigyázok is rá ... ? meg ránk.

Szóval nagyon elégedett vagyok vele ... el nem adnám semmi pénzért ...

- Hmmm ... tulajdonképpen még nem volt vele semmi komoly bajom.
- Régi Octaviámnál tapasztaltam a lerohadt ablakemel?t, ebben még sosem. És nem is fogom, mert elméletileg javították.
- Volt hogy nem indult pöcre, Kóbé kollega 1 perc alatt javította a légbeöml? tisztításával (dzsuvát nyelt), tehát semmi komoly.
- Pontosabban légzsák visszajelz?t egyszer kellett cserélni, mert mindig hibát jelzett. Úgy emlékszem 30e HUF volt.

www.skodatuning.hu KóBé tuning.
Azt hiszem pesten a legjobb, leglelkiismeretesebb, legkorrektebb szerel?. Skoda Márkaképviseletbe nem is érdemes vinni az autót. Régebbit odahordtam, ezt már sosem. KóBénál sokkal gondosabb kezekben van.

Fenntartási költség (6) Évjárat 2000
Előző autója? Octavia 1.6 GLX Következő autója? Octavia II. 2.0PDTDI DSG
Verdikt (7.8/10)

Skoda Octavia/Octavia Tour 1996 (2003 - 2003)