Autók » Skoda » Octavia (2004)

Octavia 1.6i Elegance automata

Kukori Skotkoda

Nagyobb problémám nem volt, amikor megvettem 2009-ben rögtön csináltam egy komplett nagygenerált, fékcsere, vezérléscsere, váltóolajcsere. Azóta csak megy és megy... Egyszer 2011 körül hagyott - majdnem - cserben, a tecsó parkolóban, az Istennek sem akart elindulni, persze munkába menet hajnalban... Mikor máskor?! AC pumpa... szóval gyorsszervíz... Kalapáccsal odaszexuáltam a tanknak (nem a tigrisnek ;-) ) és pöcc-röff... A 3. utángányolt azaz utángyártott 9000 forintos AC pumpa után (mind sz@r volt) elmentem a bontóba és vettem 10000 forintért egy 2001-est. Azóta azzal tökéletesen megy. Ja? Hát a beltér minősége nem az igazi, pedig takarítom, tisztítom, de nem hálálja meg. A vezetőüléssel kezdődött minden... Jó, úgy vettem, hogy egy pöttyben ki volt égetve cigivel. később elszállt az ülésfűtés is, majd a deréktámasz eltörött, vége... Cseréltem, persze ugyanolyan mintázatút nem kaptam. Lett más... (update : 1 hete találtam a neten az eredeti mintázatút!!! Szóval betettem, frankóóó) Majd rengeteg apró szir-szar műanyag eltörött, kilazult, széthullott... 20 ezerből megvettem mindent és már cserélve vagyon. Mintha új lenne. Most még lesz egy klímakompresszor cserém, nyikrog a csapágy, amúgy műxik. meg a 4 rúgót kell lecserélnem, köszönhetően a magyar fosh utaknak... Aztán megint 16 évig gondmentes. Vagy nem :-)

- AC pumpa, hűtővíz radiátor, klímakompresszor és a 4 rugó cseréje hamarosan esedékes. - Ennyi belefér egy 15 éves autónál.

Farkas Zsolt GyőrszentivánSzabó Zoltán Püski

Én a garázsban

Fenntartási költség (5) Évjárat 2001
Előző autója? 1.1 Következő autója? Superb 1.4 v. 1.8 TSI
Verdikt (7.8/10)

Skoda Octavia 2004 (2005)