Autók » Skoda » Felicia (1994-2001)

Felicia 1.3 Lxi

Megbízható, olcsó traffipax

Mostani kilométerállás: 49000
Előnyök:
kényelmes (nekem), olcsó alkatrészek, nem hagy cserben (eddig), klímás (bár nem egy jégszekrény), tetszetős (még dobozszerű) forma, nem lopják, eléggé jól megy az 1.3 -as motorhoz képest. Egészen jó sebességváltó, alulról is fickós motor, többször néztek rendőrnek, ezért tisztelnek (egy kicsit)
az autópályán. Könnyű szerelhetőség (izzócsere stb.) magam mostam le a klímahűtőt előlről hátulról, úgy, hogy le kellett vennem az első lökhárítót, magam cseréltem hangszórókábelt és szettet az első ajtókban. Érhető, átlátható motortér.
Könnyen "extrázható" házilag is (pl: nyomógombos központi zár működtetés, feszfigyelő LED, könyöktámasz, automata ablak modul, tükörfűtés stb.)
Jól pakolható: költözéskor alaposan megtömtem, eddig nem volt olyan amit egy új lakás felszerelésekor ne tudtam volna elvinni vele (nem 300 L-es hűtőszekrényre és hasonló méretű tárgyakra kell gondolni)

Hátrányok:
mindig van vmi apróság (nem lényegi dolog) ami nem jó, mindig zörög valami, de nem esik szét.

Fogyasztás:
nagy átlagban 7 liter, autópályán (120-140) 8.5-9 liter, városban 8.

Hibák:
Amikor megvettem két évesen azt hittem, hogy egy szinte új autót kapok 22000 km-el. Már 2000 megtett km után nehezen lehetett reccsenés nélkül betenni hátramenetbe, ezért kellett a kuplung csere (32000 km). A bels? leveg? keringtet?je elromlott a klímás aki beépítette megjavította kétszer egymás után is, ingyen, pedig a beépített kihangosító beszerelésekor görbítették el a kapcsoló tengelyét. Ezt a két dolgot az el?z? tulaj (hölgy, 25 körüli, kíméletes kezelés) számlájára írom. A kapcsolót a harmadik elromlás után kicserélte a klímás (1 napi kinlódással) 5000 Ft-ért egy másikra.
Beázás a hátsó szélvédőnél: amikor az előző tulaj fóliáztatta levették a szélvédő feletti légterelőt, de a visszarakáskor kifelejtették a tömítő masszát. Saját kezüleg javítva.
Az utólagos klíma miatt gyorsabban melegszik a h?t?víz normál h?mérséklet fölé, nem forr fel, de zavaró. Elég egy hosszabb piros lámpa és már melegszik. Már megszoktam a szerelők is azt mondták ne foglalkozzak vele.
4 éves autónak a két hátsó kerékjáratánál, a visszahajló perem alatt megjelent a rozsdavirág.... Nem értem, mert nem volt törve. Ez nem nő jelentősen, bár közel 2,5 évig csillaggarázsban állt.
Valahogy mégis szeretem, talán mert az első autóm.

Azóta eladtam a kocsit, néhány plusz adalék (83000 km):

A korábbiaktól eltérően azóta nem produkált hibát, ment megbízhatóan. Kétszer Horvátország (2500 km/db), egyszer Ausztria (1500 km) minden hiba nélkül, szépen vette az autópályát és a szerpentineket (klímával!). Vizsgán, zöldkártyán csont nélkül átment, minden 10000 km-es olajcserénél egy-két apróság javítva. Megéri a gyakoribb csere nekem soha nem kellett utántölteni, majdnem olyan színe volt a leengedett olajnak csere előtt, mint az újnak utána. Két szervíz között ki sem kellett nyitni a motorháztetőt.
Raktam még bele egy-két extrát: Milotec könyöktámasz, fűthető tükrök, impulzusvezérlés az ablakemelőkhöz, belülről kapcsolható központi zár, külső-belső hőmérő.

Elsőre senki sem hitte el, hogy hat éves, olyan jó állapotban volt. Ha lett volna benne légzsák, ABS és egy kicsit több kraft el sem adtam volna. Az új tulaj jól járt vele.

Összefoglalva: kategóriájában az egyik legolcsóbb szervizelési, biztosítási költségekkel bír, minimális ráfordítással, megbízhatóan elvisz mindenhova, árához képest meglepően komfortos és jól használható mindenes. Azt nyújtja amit elvárnak tőle.

- Kuplung 32000 km (30000 Ft)
- Els? fékbetétek + felszabályozás 30000 km (5000 Ft)
- Klíma bels? leveg?keringtetés 40000 km (5000 Ft)
- Els? gömbcsukó csere BP-nek köszönhet?en 40000 km (3000 Ft)
- Ingadozó hidegindítás, túlfogyasztás 40000 km-t?l (+1L) még nem tudom mennyi lesz
- Azóta volt egy diagnosztika (22000 Ft), de sokra nem mentem vele
- Beázás a hátsó szélvédőnél: saját kezüleg javítva (massza: 6500 Ft/tubus)
- 10000-ként viszem olajcserére (szerelői tanács), egyelőre meghálálta (ugyan annyi olajat engednek le belőle, mint amennyit beletöltöttek).
- Egy szervíz átlagban 25-30000 Ft körül van, ez mindig tartalmaz javításokat is (pl: csapágycsere hála a BP utaknak)
- 83000 km:
- Az első beírás óta túl sok minden nem történt, filléres dolgok (feszszabályzó házilag cserélve 3000 Ft, futómű szilent kenés, alsó gömbfej csere 2500 Ft -> Vivát Demszky és Tsai!)

Kétszer Porsche Pest, kelletlenek, drágák, nem értenek hozzá, pedig ismer?s a használtautó kereskedésénél dolgozik...

Pomázi maszek szervíz (HÉV megállóhoz közel, budakalász felé vezető út mellet a patakparton), korrekt, nem drága, baráti hozzáállás, a segédek nem mindig megbízhatók, de a mester igen.
Mindenkinek csak ajánani tudom!!!

Fenntartási költség (10) Évjárat 2001
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 22000
Előző autója? 120 L Következő autója? Ford Fusion
Verdikt (7.2/10)

Skoda Felicia 1994 (1997 - 2001)