Autók » Skoda » Fabia (2007-2014)

Fabia 1,2-12V Ambiente

A Szöszi

Szóval úgy kezdődött, hogy kilehelte lelkét a lelkemnek oly kedves ´83-as Passat 1,6D-m:( ezért kellet egy másik verda.
Úgy indult, hogy ladik méretű legyen, keveset fogyasszon (pl.: diesel) és maximum 8éves. Na készpénz hijján az összes ilyen kategóriás autó kiesett és akkor az asszony meglátta az új Fábiát.
Ember tervez, asszony végez. Elkezdtem utánajárni, több fórumon dícsérték (itt is), meg nem is, belevágtam. Passat beszámít önerőbe, így 0Ft-tal jöhet!
Nem bántam meg, sőt mostmár kezdem szeretni!
Kezdetben idegen volt a magas vezető pozíció, de a kormány állításával és az ülés huzogatásával be lehet lőni. A komfort nem éppen élvonalbeli, ráadásul 1500km-nél kiszőrösödött az ülésem, de egyébként hosszabb úton is ki lehet szállni belőle hát, nyak, láb és más fájdalmak nélkül. 185cm "alacsony" vagyok és még így is asszonta anyósom: "Fiam itt hátul elfér a kosár is meg a szatyor is a lábamtól". Szóval értékelhetően nagy a lábtér.
Menetdinamika: az elején kérdeztem volna, hogy az mi, mostmár kezdem érezni-élvezni. Az első 1000km-en nem pörgettem a motort 3500 feletti tartományba, ettől függetlenül, ahogy gyűltek a km-ek, úgy kezdett egyre jobban húzni alulról is. Aztán beszéltem a szervízzel és azt mondták, ha néha megpörgetem a motort 4000-4500 körül, mondjuk előzésnél az nem árt és tényleg az 1800-dik km-re
elmúlt a kávédarálós hang, csökkent az étvágya és érezhetően növekedett a nyomaték. A fogyasztásom így alakult: első 2-300km:7,2 , 1000km: 6,8-6,3 , 1800km óta: 5,8. Ja ez vegyes fogyi, tankolásnál számolok, a leghosszabb utam 300km volt egyhuzamban vele. Összességében városi autónak tökéletes, könnyű vele parkolni (még az asszony is tud!:)), rettentő stabil a kanyarokban nagysebességnél, jól pakolható, viszonylag kényelmes. Akinek tetszik, annak javaslom, nekem eddíg bejött. El is neveztük Szöszinek, mert van egy pici agya is(fedéézeti kompúter):D és fehér!!!:))) Bár méginkább a szívem csücske lenne 1,9dieselben vagy másfélszáz pacival, de ezt majd legközelebb! :)))))))

- A bal első ülésszövet "kiszálasodott" derék magasságban.

Babják Autó. Kisvárda.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007