Autók » Skoda » 1000mb (1964-1969)

1000mb hiperlux

ultramaratonista antidepresszáns

százassal kezdtem. imádtam. akkor még az érettségi, csajok, bulik bűvkörében nem szervízeltem rendesen. műszaki lejártával szerveit adta az újaknak, és csendesen elment. de poraiból felszerelkezve jött az ezres!
jobban szerelhető, kicsit veteránosabb a százasnál. 2 test, kb 3 motor, és megszámlálhatatlan utánajárás, kuncsorgás, papírozás után egyszer csak hazafelé jöttem egy sikeres műszakiról. azóta a mindenem. családtag. szerelem. hobbi.
nem kedvelem a kívűlről látható átalakításokat, de vannak kötelező körök. tárcsafék, gyújtás, motor...ezek 120as kompatibilisek, és ha az ember nem milliomos gyereke,akkor alkalmazkodni kell. napi használatban van, télen egyszerűen nem indul, de elvben minden létező gondon túlvagyok. elvben. és ha valami többször elromolhat, akkor még lesz meglepi. de saját kezű munka után tudom, mi mennyit bír. semmi ralli, semmi tuning, semmi vadulás. lájtos kéjutazás, akkor hálás. olajat, zsírt, tömítést szívesen fogyaszt, de hát meggitta már a 95öse javát, ezt nem sajnálom tőle.
kényelem---az ülésben kibírok napokat. ha kel, éveket.
most készülök vele 3000 kmt megtenni, ha sikerült, még írok!
régiautószaga van, nem lehet, nem is érdemes illapítót használni, nincs kecmec, át kell adni magad a fílingnek!
na, túlvagyunk a túrán..zsír!
lengyel terepen két alkalommal kellett alapjárati fúvókát tisztítani, a szlovák hegyi szakaszon pedig a víz hőfoka szabott gátat a féktelen száguldásnak, de skandináviáig ennyi gonddal elmászott!
jelenleg a téli felkészítésig csak az északi népek mosolygenerátoraként üzemel. leállítva is párnaponta beleülök pár percre, hiába, ez betegség már...
idővel bekerült egy 220 voltos vízmelegítő. kellett, mint egy falat kenyér. szépülget, alakulgat, együtt várjuk a tavaszt.

- a mechanika mindig legyőzi az elektronikát...gyakorlatilag ami kopik, használódik, az 40 év után a múlté... LENNE, DE NEM!!!
- még így is csak hamar orvosolható nyűgök vannak
- aki nem kedveli a meglepetéseket, vagy akt zavar, ha le kell térdelni az autó mellé-alá néha, az vezessen jaguárt, vagy más papa-autót, ide kell egy kis fiatalos üssekő-hengerfejezek-az-útszélen-fíling.
- viszont az anyaga f-el, nem p-vel kezdődik!!!
- ahol kellett bele műanyag, ott meg bakelit. anyaga van, vastagsága, kézzel fogható. csillogó króm, 13as kulcs, olajszag szemben a mai polipropilén-keyword-wunderbaummal.
- karel gott:lady carneval!!!

küszöb bá, ászár. ha viszel vashordót, és jó napja van (egyből nem töri össze a lelked) akkor bármi lehetséges. egy álat!
gépészet nem akadály előtte.

családi vonal...bácsikám tizenix éve nyúzza a kilósát, tapasztalatban a mlada boleszláviak is kikérhetnék a véleményét. szervíz sosem lesz ilyen szintű.

Fenntartási költség (9) Évjárat 1966
Előző autója? s110 l Következő autója? négyeljenek fel, ha megcsalom!!
Verdikt (7.7/10)

Skoda 1000mb 1964