Autók » Seat » Toledo (1991-1999)

Toledo 1,6 Magnus plus

Féltem tőle ! De jól kibírta 18 évig.

A polgármesterünktől vettem viszonylag olcsón 2 év 5 hónaposan majd full extrásan 2,5 millióért, de ennek felét is 2,5 év alatt kamatmentes részletre törlesztettem.Másképp nem vettem volna SEATot. Vannak persze jó oldalai is. B? kényelmes utastér, b? csomagtartó, lehajtható ülések, klima, rádió, igen tetszet?s küls? forma , metálfény , szinre fujt kilincsek.stb.Praktikus üz.ag. betölt? nyilás, fed .komputer,lágy rugózás, sok extra.Rossz: A bal lábam nem tudom hol pihentetni, a doblemezre téve kifordul a bokám, az elektr. abl.lehuzók kapcsolója kurva rossz helyen van, átbarkácsoltam a bal könyökl?be egyet,a motor 100 LE ellenére elég lusta ugy 3000 ford. felett kezd el húzni és persze fogyasztani is.Az olajsz?r? leszedése még szerszámmal is nehézkes. A csomagtérfedél -ben állandóan viz van már kifurtam az alsó peremet hogy kifollyon de nem az igazi. Nagy es? után volt benne annyi viz , hogy nem birtam felnyitni.rendszámtábla világitás csak többszöri javitás után lett jó,rövid a kábel és feszül.A hátsó ablak f?tés kapcsolója melegszik valószin? nincs relézve, várható, hogy elromlik.Motorolajat nem eszi, kuplung, váltó jó, de a váltókar nyikorog./ AUDI A4 motor van benne és sok Wolkvagen elgondolás/, ---- Jó uton kb 140-nél ráfékeztem, az autó ment össze vissza az uton, igaz téli gumik vannak rajta de márkásak.
2015. Most 17 éves 155000 km van benn, sok baja nincs, klimából szökik a gáz.Rozsda minimális, keveset járok vele, garázsban tartott.
2016. Most volt müszakin ,(két első gumi fékcsövet cseréltem) azt mondta a vizsgabiztos: El ne adja,mert csak az járhat jól aki megveszi !Egyszerű motor, könnyű karbantartani.

- Nem értem az el?z? márkatársamat. Mi az ,hogy a szokásos kopó darabok. Olvassa el a TOYOTA CMZ 683 cikkemet van e szokásos kopo alkatrész. Ez igy nem pontos..A tételes felsorolás a valós :Izzók, a müszerfal izzók is /nehéz cserélni !/ akku13000 ft, olaj, szűrők,jobb belső gumi harang 7200 + m.dij,utólag beépitett riasztó / 2* is/ ajtónyitó kulcs elektronika,bal hátsó ablak lehuzó,/pontosabban az üveg szorul a gumiba/szivargyujtó!kontakt hibás/,jobb hátsó ajtó korrodál,jobb hátsó lengéscsill 8000 ft.jobb els? bels? kilincs müa keretje állandóan leesik,a hátsó utasa a lábával lerugta a véd?kupakot, visszatenni nem lehet,id?nként f?leg hidegen lámpánál leáll, ilyenkor pl.kanyarban nincs szervó, életveszélyes.!A klimába gázt kellett tölteni,a szilentek kanyarban ringva nyikorognak.Hátsó kip.dob kilukadt. Csom.tér fedél teleszkóp4000 ft egyik pillanatról a másikra elromlott alig birtam megemelni az ajtót.Jobb h. ablaklehuzó el.kapcsoló.elosztó fedél /1300 ft. / Benzinszürő 1600 ft /Összesen 4,5 év alatt 20000 km-t mentem vele. /2005.11.01/-------- 2006 02.10 Ujabb hibák:Lambda szonda 21000 ft.+5000 szer dij.,helyzetjelző izzó,egy ujabb kilincsről esett le a keret, 2006 12.20 Csont nélkül ment át a vizsgán, igaz előtte komputerrel be lett lőve az alapjárat, és hát összesen évente kb. 4000 km-t megyek vele. - 2016. Klima nem volt használva ezért az expanzios szelep tönkrement. Seb.váltó rudazat szilentek kikoptak.Csere.Összességében nem sokat kellett rá költeni.2017. Vezérmű szíj és görgő cseréltem, olcsó dolog.2020. Alábújtam, és a jobb első ülés alatti merevítő elrohadt. Kijavítottam, eddig soha nem volt alvázvédőzve,csak a gyári.Klíma töltést igényelt. Vezető ülést kicsit szétültem, megcseréltem a bal oldalival.jobb első ablak szorul.Bal hátsó ajtót és sárvédőt megkarcolták, magam lefestettem.Igaz garázsban állt első perctől, csak 3 éve járok vele minden nap dolgozni.Egyre kevesebb hozzá az alkatrész, ablaklehúzó kapcsoló és belső kilincs nincs hozzá.

Én sehova, de el?tte 94000 km ig állandóan szervizelt volt. Nyiregyháza SEAT.Csak amikor megvettem a 2 hátsó kerékcsapágy majd kiesett, nem vették észre , hogy után kellene állitani. ? Akkor mire jó a szerviz?Minden szerelő ért hozzá, ezért javítok a véleményemen.(2015)Helyi szerelők javítják, olcsón, egyszerű autó, illetve én magam. (2016)

Fenntartási költség (9) Évjárat 1998
Előző autója? CELICA SUPRA 2,8 i Következő autója? Vitara Automata 1,6