Autók » Seat » Leon (2005-2012)

Leon 2.0 TDI FR

A Holdat már majdnem elérném vele

Azért írok, mert vicces, hogy mindenki pár ezer megtett km után kijelenti, hogy szar/jó egy kocsi. Én 250e km-t mentem vele, és még megyek is legalább 40-50-et. Ennyi alatt el már tudom dönteni, hogy jó e vagy sem...
Mikor megvettem, azonnal meg akartam szabadulni tőle. Nem tetszett, hogy kicsit zörög, ráz (18-as kerék meg sportfutómű együtt), meg nincs tekintélye (előtte Alfa GTV-m volt). Azóta (a több, mint 6 év alatt) összecsiszolódtunk. Élvezem az alacsony fogyasztást (könnyen lemegy 6 alá is, autópályán, klímával 135 körül 6.5 liter), az alacsony fenntartási költségeket, meg a kora miatti egyre alacsonyabb amortizációt (már csak pár 100e Ft-ot bukik évente, nem milliókat, mint egy új autó).
Gyerek-család befér, csak szétrázza őket, mellékútra nem való. A nagy peres gumik jó hangosak, a téli meg zúg.
Hibák:
A kutyák fél évesen összekarmolták az elejét, meg megrágták - volt is öröm-bódogság!
A PD elemek miatt kétszer megállt, szerencsére nem München külsőn, hanem a közelben.
Pár apróság, ami miatt megy, de jelez. Nekem a sok autópálya miatt sem a kettőstömegű lendkerék, sem a részecskeszűrő nem okozott gondot. Igazából a kötelező szervizeken kívül különösebb probléma nincs vele (a régi Alfáimmal sem volt). Tudom, hogy egy állat vagyok, hogy szakszervizbe hordom, és nem tekerek órát, de van ilyen barom is (majd nem tudom eladni...). Az állapota simán eladná 80e km-esnek is, mert csak kézzel mostam, meg nincs összeverve.

- Légzsák visszajelző (még az első műszaki vizsga előtt, a Mozaik utcai bázison...), kormány kapcsolók elektronikája, részecskeszűrő-nyomásérzékelő szenzor (hogy ilyen nem volt a Ladán, az tuti...), PD elemek (kettőnél tréler, a többit - 2013-ban! gariban cserélték), turbó geometriát állító kütyü, öv becsatolást jelző (megőrjít a csipogása),

Pápa, Seat szerviz (a válság alatt bezárt)

Seat Tatabánya - eddig elégedett voltam velük, csak a 240e km-es nagyszerviznél valamit elcsesztek, két nap múlva tréler vitt vissza (komputer szerint valami szórványos hiba, de megállt miatta a kocsi, én egy érzékelőre tippelek, amit nem dugtak jól vissza)

Fenntartási költség (9) Évjárat 2006
Előző autója? GTV Következő autója? Golf vagy Scirocco