Autók » Seat » Cordoba (2002)

Cordoba 1,4 16V 75LE

Hááát... akár jó is lehetne

Szóval új kocsi volt a drága amikor hozzánk került.
az első ami feltűnt-iszonyú gyenge. alacsony fordulaton meg akar halni-a gázreakció pedig botrányosan szar(elektronikus gáz).
Nem szik sokat,de nem is megy-kéne bele még legalább 30 lóerő, hogy meginduljon.
Hátrafelé tolatáskor-sávváltáskor semmit nem lehet látni-túl kicsik a tükrök, és nagyon magasan van a segge:(
A világítása szintén kevés-tompítottal éjszaka 60-70nél jobban nem lehet menni, mert nem látom mi van előttem.
Kényelmetlenek az ülések-100km után majd letörik a derekam.
Terhelve nem elég hatékony a fék.
Azért van jó tulajdonsága is:
-nagy a csomagtartó 485liter
-jó a futómű,igaz kemény de jól lehet vele kanyarodni:)
-télen nagyon stabil (havas jeges úton)
-jó a váltó-pontos és az áttételeket is eltalálták
Összességében nem szeretem, mert nem szerethető autó(számomra). Túl sok a hiányossága(gyenge motor,funcionalitása nem megfelelő szerintem).
Hiányzik az átgondoltság(egy suzukit komolyabban megterveztek, mint ezt)-ha minden olyan lenne mint a váltó, akkor főnyremény lenne,de így...

- Amikor elhoztuk a szalonból, jobbra húzott az autó-3szor vittem vissza-mire nagy nehezen be tudták lőni elfogadhatóra-de még utána is szar volt. Végül a probléma a gyári gumik lecserélése után megszűnt:)
- Féklámpa kapcsoló:még garanciális volt amikor beszart, és be lett jelentve. Persze a gari lejárta után kaptunk időpontot, így 24eFt ba került a csere.
- Télen nyekereg a kormány és a hátsó lengéscsillapítók.
- egyszer nem indult csak kerregett,de kb 5 perc múlva már nem volt semmi gáz és azóta is OK.

Ring Autó Kft. Veszprém
Amig a garancia tartott kénytelen voltam oda vinni, utána egyszer sem. Nem voltam elragadtava a hozzáállásuktól-bár azért a munkafelvevő jó fej volt-de ez elég sovány vigasz.
Egy nyomorult olajcsere-úgy hogy vittem az olajat kb. 20 ezerbe kerül:( Ennyiből 3szor kicsrélem magam

Ismerős-nem vittem olajat és 10e Ftba került:)

Fenntartási költség (8) Évjárat 2003
Előző autója? swift Következő autója? Honda,Toyota, de lehet h visszatérek a Suzukihoz:)
Verdikt (5.2/10)

Seat Cordoba 2002 (2002)