Autók » Seat » Altea (2004)

Altea 2.0 PDTDI

Jóságos

Baszott kényelmes, de 130-140 fele szeles. A fogyasztása jó akkor is ha Pesti dugóból autópálya 180 le a Balatonig 8.2 max, de mire Kaposvárra érsz 7.2 lesz.A m?szerfal nem egy nagy durranás viszont átlátható és minden kézre áll, elég unalmas, bár este a háttér megvilágítással már jobb a kép. Négy dolog emelend? ki jobban. Próbál felhasználó barát lenni: a lámpát nem tudod égve felejteni, nincs tutulás meg semmi, lekapcsol magától viszont murphy is m?ködik mert mindenki kedvesen megszólít hogy a világítás rajta maradt:) és mikor megadod a választ akkor látod a döbbenetet rajtuk hogy az ?vébe meg nincs ilyen (tisztelet a kivételnek). A második az autó belmagassága és pakolhatósága a csomagtartónak. Frankón skrizofrén érzések csapnak meg aha beszállok egy normál belmagasságú autóba. 193 cm vagyok ezáltal erre érzékeny is. A csomagtartó nem hosszú de egy normál b?r?nd belefér, cserébe nagyon mély így jól pakolható egy A4-esbe nem tudtam ennyit bepakolni. A harmadik a futóm?ve, az elktronikával együtt ahogy mondani szoktátok "hülye sof?r biztos", hihetetlen hogy milyen kanyarsebbességre képes, pont elég feszes, de itt Pesti használatban is megálja helyét 17 colon a téli 16 -os még kényelmesebb. A negyedik a motor és a váltó: A váltó nagyon pontos rövíd úttal, a motor 1,2,3-ban nagyon jól húz, de 80-120 ra is jól gyorsul. 6.-ban 50-nel alapjáraton csorogva 3 liter a pillanatnyi... Ami kompromisszumot igényel az a parkolás tolató radar nélkül n?knek nem ajánlom, tényleg sok gyakorlást igényel, a hátulját abszolut nem lehet érezni, azt hiszed mindjárt koccan aztán ketten kézenfogva még elsétálnak mögötte nyugodtan...Ja meg hidegen ez a szörny? traktorhang idegesít? lehet de csak hidegen utánna már elviselhet?.

- Semmi csak, rendes 15000 szervíz

Seat Zsille, Kaposvár

Fenntartási költség (8) Évjárat 2005
Előző autója? Következő autója? nem akarom egyenl?re lecserélni
Verdikt (7.9/10)

Seat Altea 2004 (2004)