Autók » Saab » 900, 9-3 (1993-2002)

900, 9-3 900 2.0i coupé

Kényes, ny?gös Macska

Jó felszereltség? (ABS, 2 légzsák, elektromos ablak, fedélzeti computer, b?rkormány és váltó, manuális klíma, ködfényszórók, fényszórómosó), kényelmes, jó úttartású, szép és aránylag megbízható autó. Sajnos én rosszul választottam, és sok dolgot kellett megcsináltatni, de csak egyszer volt olyan baja, ami azonnali beavatkozást igényelt és trailerre került (egy vízcs? szétszakadt), a többi inkább megel?z? javítás volt.
Szerettem, de egy id? múlva elegem lett abból, hogy mindig el?jött valami. Nem hinném, hogy ez jellemz?, a jól karbantartott példányokkal biztos kevesebb a baj. Én nem kell?en körültekint?en választottam. A márka a GM hatására sokat vesztett egyéniségéb?l, de még mindig egyedibb, mint sok társa. Nagy az értékvesztése, ami nem áll arányban a használati értékével.
Az, hogy nem vennék mégegyszer, csak erre a konkrét autóra vonatkozik, egy jó állapotú, átvizsgált tipust szívesen használnék. Minden hibája ellenére is szerettem, teljesen felújítva, óriási anyagi veszteséggel adtam el, mégis fájt a szívem érte. Az új tulajdonos is szereti. :)

- Sajnos a vételnél nagyon belenyúltam:
- kuplung (elhasználódás miatt, kb. 70e+munkadíj kb. 35e),
- generátor(bontott, 15e),
- kézifék huzal és betét,
- stabilizátor és leng?kar szilentek,
- hátsó nagyszilent,
- motortartó bak,
- lengéscsillapító (elhasználódás miatt - Monroe Reflexet kapott elöl, kb. 60e munkadíjjal, kicsit kemény ),
- h?t? (szivárgott, az új kb. 65e munkadíjjal),
- vízcsövek (szétszakadt az egyik),
- injektortisztítás,
- szervócs?,
- nagygenerál miatt vezérm?lánc szett (ilyen futásteljesítménynél már ideje volt, bár még nem vol er?s hangja - kb. 300e.),
- termosztát csere (lassan melegedett be - kb. 6-8e Ft munkadíjjal).

Rácz Mobil Kft.
1174 Budapest,
Táncsics M. u. 61-65.
T: 258-4840

Polár Mobil

Vegyes tapasztalat, egy biztos: sokkal drágábbak, mint a nem hivatalos márkaszervizek, és nem érzem, hogy annyival több pluszt jelentene a szolgáltatásuk. Egy id?ben - f?leg a régebbi modellekkel rendelkez? -ügyfelekkel való viszonyuk nem volt éppen kedvez?, mostanra kicsit javult.

Fenntartási költség (3) Évjárat 1995
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 192000