Autók » Rover » 75 (1999)

75 cdt

roger kiszolgál engem

Előtte pl opelom volt,az se volt jobb sőt,pedig nagyon jó állapotú autó volt,hál istennek eladtam,szóval 5
év használat 111000km eddig,ítélet:teljesen meg vagyok
vele elégedve legalább is hasonló áron ilyen autót nem lehet venni szerintem,bár nem tudom hogy van különbség régebbi és újabb között az enyém ráncfelvarrás utáni éppen.Szép forma,
teljesen megbízható,pl olvastam olyanokat hogy 2 havonként izzó csere,persze
amikor az ember a gagyi izzót teszi bele,idővel rájöttem nem a kocsi silány,hanem csak nem mindegy mit pakol bele az ember :(,érdekes azóta nem akar kiégni az az izzó , második százezer kilométert taposom és nem is kímélem a gépet :),egyépként ritkábban hordom szervizbe a gépet mint az ismerőseim a hasonló kilométert meg tett autóikkal, meg tapasztalat is,pl a motor elnyűhetetlen,hozzá se értek még,se szíjazás se semmi 202000km,illetve egy darab termosztát csere ha úgy vesszük a motoron van.Apró hibák:Negatívum pl néha a spricni elindul magától és spricceli a vizet csak úgy menet közben, évenként egyszer-kétszer fordul elő,aztán működik normálisan
mintha mi se történt volna.Motor mosás,avatatlan kéz,na mindegy: abs lámpa kigyulladt, aztán megjavult azóta is rendben,ajtó zár visszajelző nagyon hidegbe szeret kigyulladni, később ha már meleg a motor akkor elalszik ez 1-2 napot játssza el évenként.Nagyobb hiba: egyszer kellett cserélni légtömegmérőt dieselnél ez normál dolog,ami nem tetszett hogy a kuplung nem olcsó és gyakran kell cserélni kb.100000km-ént,a kézi váltós hátránya,tehát ha csak a szervizt nézem akkor nem hiszem az első helyen végezne a gép, de összességében elégedett vagyok és nem is fogom eladni,egyébként ahogy megfigyeltem aki nem 10000 km vesz alapul azok nem is szidják a típust általában,annyi kevés hozzá hogy megismerjünk egy típust.

- termosztát,légtömegmérő,kuplung,ízzó.

csepeli roveresek

átlag szerviz,szakértelem 6

Fenntartási költség (5) Évjárat 2004
Előző autója? omega Következő autója? rover 55 (még se dobták piacra?)
Verdikt (5.7/10)

Rover 75 1999