Autók » Rover » 45, 400 (1995)

45, 400 414

Egy fostalicska de a cél(om)nak megfelel :)

2015-ben vettem ezt a fostalicskát, de már a megvételnél tudtam, hogy hengerfejes.
Gyakorlatilag apró pénzért vettem meg. Mi az, ami megfogott?

1: Szépnek láttam :)
2: Két optikai tuning van rajta :D Egy kamu légbeömlő a motorháztetőn és egy hátsó szárny.
3: Ennyiért nem kaptam volna olyan autót, amiben van klíma, elektromos ablak elől.
4: Nekem kényelmes, tágas, a csomagtér is nagy mivel nem lépcsős hátú, nagyon finom kuplung (hidraulikus) amit élvezek.
5: Volt/Van, aki szerelje :))))

Szerény tudásom mellett én is dolgoztam az autón. Én voltam a hangulatfelelős meg az R1-es. Eredj ide, meg oda és hozz egy 10-es villáskulcsot. Mondom 10-es :))
Költség csökkentés címen olykor bontott alkatrészek kerültek bele de tudtam, hogy a motort rendbe kell rakni.
Erről a típusról tudni kell, hogy amikor átálltak a Honda motorról (ha belenézünk a motortérbe akkor bal oldalon van a motor) a Rover motorra. Ennek a motornak a fő hibája, hogy 80-100 ezer km közt hengerfejes lesz.
Szóval aki sokat megy vele, az erre számíthat. Szerelők nem szeretik, mert bármi baja van, egyből motorcsere pedig sokkal olcsóbban meg lehet oldani a hengerfej problémát, ha olyan valakit talál az ember, aki ért ezekhez az autókhoz. Nekem is csak azért van ez az autó, mert van aki szerelje. Volt, hogy leállt alattam és azt sem tudtam mihez nyúljak. Szóval én vagyok az a fajta pasi, akinek ha nem azért áll le a kocsija, mert elfogott a benya, akkor nem tudja mihez nyúljon :)
Vagyis tudom. Hívom a barátomat :)))))

Alkatrész van, de olykor lehet pótolni Honda alkatrészekkel is, mivel ez egy koppintott autó. A hátulja majdnem 1 vs 1 a Honda Civic-el.
Tény, foglalkozni kell az autóval. Cserélni kell rajta pár dolgot és amint érzékeli az ember, hogy eszi a vizet, azonnal utána kell járni. Lehet csak egy víz cső (ami drága ha új kell) mert azért öreg autó és ilyen hibák előfordulnak.
Mióta nálam van 2 éve azóta természetesen a kopó alkatrészek cserélve lettek, de az olaj és szűrők is természetesen.
Én kicsit trehány vagyok, mert azt gondolom, hogy bírja az autó de nem, mivel eléggé kényes jószág.
Csak egy példa: kicsit kopogott a bal eleje amikor kanyarodtam. Jó, majd megyek és megcsináltatom. Pár hét és kitört a bal első kerék :))))
Telefon egyből, cimbora jött és orvosolva lett a probléma helyszínen :)

Számomra elég kényelmes (bár eddig volt II Golf, meg Skoda 120 L, meg Lada szóval nagy hasonlítási alapom nincs :D) és tág (hátul is), szeretek vele menni autópályán mert nincs lerohadva a testem ha ki kell szállni belőle de bosszant, hogy mindig van valami apró baja. Persze nem mindig az én figyelmetlenségemből de ne felejtsük, hogy 21 éves az autó.

Mennyi erő van benne? Elég jól gyorsul, bár egy II Golf vagy Skoda után mi nem gyorsul jól? :)))
Azt szereti ha 2-2500 közt vált az ember. Akkor jó a fogyasztása is (legalább is az enyémnek) és nem érzem azt, hogy kanyarban csúszkálna. Utazósebesség pedig 100-110 amit szeret. Ezen felül viszont lesz étvágya. Amúgy stabil 100-as tempóbál 3.000-et pörög a motor. Ez tipikus Rover dolog :)
Nem bántam meg, hogy megvettem, pedig sok rosszat hallottam erről a típusról.

Lecserélném?
Mint a huzat :DDDD De nincs opció más autóra, így hát vigyázok rá, amennyire tudok.
De ha mégis lecserélném, akkor egy Mercire, amiről álmodozom cirka 25 éve :) Csak attól tartok, hogy mellényúlnék és ingem gatyám rámenne az "új" autóra.

- Egyszerűbb lenne leírni mi nem :) - - hengerfej - - féltengelyek - - hátsó szilentek - - most épp a hűtő lyukadt ki.

Nem szervízbe vittem. Egy emberhez folyamatosan aki csak Rovert szerel.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1996
Teljesítmény (7) Km vásárláskor 195000
Előző autója? II Golf Következő autója? 190 vagy 190D magam sem tudom de lesz Mercim :)
Verdikt (7.6/10)

Rover 45, 400 1995