Autók » Renault » Kangoo (1998-2007)

Kangoo 1,9 D

A furgon akit Sárga Villámnak hívnak

Az autót apám vette egy éve 6kilóér, melósverdának, mert kellett egy olyan kis furgon, ami nem eszik sokat, elfér a mélygarázsban, és sok áru fér bele. Melózni kifejezetten jó, 600 kg papiron 800 a valóságban amit elbír, de akkormár köhög szegénykém. Imádom, mert elvisz bárhová, és eccer nem hagyott ott ( kivéve ha rallyzok vele, és majd totálcarrá ütöm a kátyukkal ). Egy nagyobb csapatás után adta meg magát, de csak az üzemanyagellátó rendszert ütötte ki, másnap reggel egy gombnyomás a motortérben és rajtrakész!
Az 1.9 es szívódízel papiron 47 kw... hasít mint a disznó! Hidegen rotyogósan indul. A kormány csöppet jobbra húz, bár ez betehető a csapatásoknak. A kuplung a majd 10 év alatt elkopott... hát istenem...
Kitolja a 140et, de akkormár a tüdejét kiköpi és rádiót nyista hallgatni.

Fogyasztás:
-csöppet dugós városi: 4-5 l
-autópályán lelkét kihajtós 6-7 l

Nekem egyetlen bajom van csak a géppel, 2 személyes. Bár körbe ablakos a sárga villám, de belül rácsos, hátul nincs ülés, igy spanokkal zülléshez nem igazán alkalmas ( bár ültek már 8an is benne, dehát a fiuk a kékben nem szeretik). Másoknak néha zavaró a sok nyeszergés, kattogás, nyikorgás ami mindenhonnan jön és meg nem szüntethető, de én pont ezt szeretem benne, ezt a teherautós érzetet, a magas ülésekkel, a nagy szélvédővel, a ráccsal a hátam mögött :)

- kuplung rendetlenkedik néha, de az a kora miatt már
- hátsó ablak fűtőszál
- index kerreg néha
- zárak
- rally óta 1es recseg, kormány jobbra húz

maszek, volt szomszédunk

otthon

Fenntartási költség (7) Évjárat 1999
Teljesítmény (8) Km vásárláskor 200000
Előző autója? első melós bringa Következő autója? esetleg egy Nissan Primastar / Renault Traffic... de azmég odébb van
Verdikt (6.6/10)

Renault Kangoo 1998 (2007 - 2007)