Autók » Renault » Clio (2005-2012)

Clio 1.2 16V

Pezsgős pohár

2012-ben vásároltam az autót egy idős házaspártól háznál. Szerencsére megkímélték.
Az 1.2es 75 lovas motor arra bőven elég, hogy eljusson az ember A-ból B-be városon belül. Országúton 90el 5.5 a fogyasztás, 110kmh - 6.5l. Autópályán nem szeretek vele menni, mert 130nál már pörög a motor mint a hülye (4 ezres fordulat) és a fogyasztás is 7-7,5 liter körül van,de ez a motor nem is pályára való.
Ülések kényelmesek, belső tér tágas, 4 felnőtt ember kényelmesen elfér benne, kezelőegységek kézre esnek.
A szervokormány parádés.
Csomagtartó elég nagy, nem volt soha olyan gond h nem fért be vmi, plussz hátra lehet dönteni a hátsó üléseket is.
Motor nagyon halk alapjáraton, sokszor azt hiszem h lefulladtam... :)
Emelkedőket nem szereti a motor, elég gyengécske hozzá, olyankor a fogyasztás is az egekben van.
Vegyes fogyasztás 6.3 körül van.
Összességében elégedett vagyok az autóval. Kényelmes, megbízható, olcsó fenntartási költségekkel. Arra amire kitalálták, arra tökéletes. Nemhiába volt az év autója anno.
Annak ajánlom leginkább, aki bp-n,vagy alföldön lakik. Sztem ez az autó oda való. Én Veszprém megyében élek. Itt a dimbes-dombos utakon sokat eszik, és kicsi ide ez a motor.
Legközelebb nyomatékosabb autót fogok vásárolni,de első autónak tökéletes volt.

- 90 ezres szervíz(kb 28eFT volt): - -izzócsere - -olajcsere (elf 5w40) - -pollenszűrő csere - - 95 ezernél hátsó fékszett csere + fékszabályozás (50eFt) - 97 ezernél első fékek cseréje (tárcsák+fékbetétek) 45eFT - - 107 ezer km-nél megadta magát az ablaktörlő motor. Csere 15.000Ft - (első két elfolyónyílás eltömődött az évek során, így megállt a víz ott. Ablaktörlő motor pont ott helyezkedik el. Besült. Érdemes évente legalább ránézni és kitakarítani.) - - 110 ezer km-nél gyertyák cseréje. - - 10 ezer km-ként olajcsere + szűrő, ahogy illik. - - 120 ezernél akksi csere. (a gyári eddig bírta) - - 125 ezernél olaj, olajszűrő, üzemanyagszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő csere - - 136 ezernél olaj, olajszűrő, világításkapcsoló (reflektor kapcsoló meghibásodása miatt, megfáradt az évek során)

Reanult Császár Veszprém

Ismerős

Fenntartási költség (9) Évjárat 2007
Teljesítmény (5) Km vásárláskor 82000
Előző autója? Következő autója? Passat 1.9 pd tdi
Verdikt (8.2/10)

Renault Clio 2005 (2005 - 2007)