Autók » Renault » Clio (1998-2001)

Clio 2.0 16v sport

Renault Clio Sport 2000" Bajnokhoz méltó :)

Az hogy rá esett a választásom elég egyértelmü volt, nem sok olyan kiskategoriás kocsi van mely hasonló érzést tud nyujtani mint a volt autom(Gt Punto) Clio már volt a családban hasonló kategória ,van is már7éve(1.8 Rsi) és bevált. Ezért gondoltam rosszab csak nem lett a 2000-es széria. Eleinte meg kellett szokni a vezetését ,egy turbos kis kocsi után ami átlag 3-5000-es fordulaton megy jol az 5-7500-as fordulat más vezetési stilust igényelt .De tetszik :))Már nem hiányzik a Punto rugalmassága( a Clio ugyanis nagyon alulmaradna egy ilyen versenyben) megszoktam hogy mindig egyel lejjeb váltok ha valaki esetleg próbálkozna.Futómüröl röviden annyit zseniális ,nagyon eltalálták,Mondjuk a nyári felnim 16" de a téli 15"-os felnikkel is jó. Ha valaki nem birja a kemény felfüggesztést, nekik hááát nem ajánlom a 16"-os kerekeket. Megbizhatóság terén sem a régi Clioval sem ezzel nem volt gond . Lengéscsillapitó csere ,gömbfej csere ,toronycsapágy csere, fékbetétek cseréje szerintem ez belefér egy ilyen autonál ilyen utakon, akinek meg nem az vegyen új autot! Nagyon jol összerakott kis kocsi, egyedül talán az alkatrészek árai riasztóak néha.Fogyasztásom átlag 9-10 liter 98-as azt szerti.Ha odafigyel rá a tulaj (jo olaj ,hidegen kimélgetés ,meg nem elhalasztott szervizelés)kellemes élményeket szerezhet!!! Nem mondom hogy hibátlan mert ismerös körökben van pár ilyen , de nekik is csak aprobb "rejtélyes"hibák vannak (lenullázodik a napi számlálo néha hülyeséget mutat a fedélzeti kompjúúter )de összességében egy vagány és nem utolsósorban pénztárcakimélő"ami elég ritka az ilyen kis mérges vasak között" autó.
2008 08 . Sikerült vennem a kocsihoz OZ-éktol magnézium felniket ,gyári méretben tehát 15" a sulya viszont kerekenként 5kg -al lett könnyebb. Sokkal jobb gyorsulás és az eddig is brutál fékek még durvábbak lettek.Az auto továbbra is nagyon megbizható ,csak az álltalános karbantartás lett elvégezve rajta.Ami meglepetés, gyorsulgattam ismerősnek uj Clio Sportjával(200LE) és az eredmény meglepő,nem igazán tudott megelőzni végig sikerült tartanom az alul kiharcolt 1 másfél autónyi előnyömet.Hát igen nem csak a lóerő számit hanem a suly is:)))

- Egy- két kopó alkatrészen kivül (gömbfej,fékbetét,féktárcsa)igazábbol semmi komoly:) Remélem nem is fog ,pedig csak arra használom hogy néha kihozom a garázsbol és akkor általában beletéved a 7500-as fordulatba

Saját magamnak javitgatom , nem bizom senkire álltalában minden kocsimmal ez volt.

De biztos van olyan ,aki szivesen hozzányul és ért is hozzá.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2000
Előző autója? Gt Punto Következő autója? Megane RS