Autók » Renault » Clio (1990-1998)

Clio 1.4 RN

jóbarát

Nagyon szerettem, hogy a kis kasztnit könnyen mozgatja az 1.4-es 75 lovas motor. Alul sem halott, nagy kedvel pörög fel, és ott egész kis méregzsák. Motorikusan semmi bajom nem volt az autóval, vigyáztam is rá, de szeretek dinamikusan haladni, és néha 1.6-os men? golfokat lel?ni a lámpánál.0-60-ra egész komoly autókkal szemben is megállja a helyét.
Az els? futóm? többszöri agycsapágy cseréje nagyon zavart, mindig kerülgetem vele a kátyukat, a kicsi(165/65 R13) kerekekre különösen vigyázni kell!!! Egyébként a füt?m? "kiválló", alulkormányzottság jellemzi, de gázelvétellel jól kontrolálható, a hátsó felfüggesztés mindent kibír, kár, hogy rossz útfelületen elpattog az ívr?l.
A sebbeségváltó támogatja a gyors kapcsolgatást, semmi kívánnivalót nem hagy maga után. Fékek átlagosak...Finoman vezetve nagyon keveset eszik (pl.:6,5l városban), durván nyomva sem elfogadhatatlan...
Öszzességében 10 évvel ezel?tt ez egy nagyon penge kisautó (Év autója) volt, és még ma is jó utitárs, korához és kategóriájához képest.

- Sokszor: Els? agycsapágyak cseréje, els? tekercsrugóból letört a vége, toronycsapágyak, kézifékbovden,

Renault Eger márkaszervíz

sufni: privát szervizek

Fenntartási költség (5) Évjárat 1995
Előző autója? Következő autója? Toyota
Verdikt (5.6/10)

Renault Clio 1990 (1991 - 1998)