Autók » Renault » 21 (1986-1994)

21 2

Amire kellett, megfelelt

Egy vagy két évre kellett autó, nem tudtam pontosan, meddig tart majd a külföldi szerződésem. A regisztrációs adó miatt eleve nem akartam hazahozni. Olcsó autót kerestem, ami azért nem esik szét alattam. Tulajdonképpen mindkettő bevált, az autó meghálálta a bizalmat, a szerelőig mindig elért, és csak ott adta meg magát teljesen.

A motorjának egészséges hangja volt, a kasztni nem volt szép, de semmi rozsda nem volt rajta, és a festés kopottságból látszott, hogy a karosszéria sehol nem tört. A féltengelyek jónak tűntek - egészen addig, amíg el nem indultunk első hosszabb utunkra - addig nem próbáltam ki a tartós 120-130-at (tapasztalat: próbaút során lehetőleg 20-30 perc autópályázás). Kicserélték, este mehettünk tovább.

A hűtővíz lassacskán folyt el - hűtőcsere. A vízhőfokmutatót nem kell mindig komolyan venni, tipushiba, hogy kicsit többet mutat. Hiába emelkedett gyakran száz fok fölé a mutató, nyáron, hegyekben, megpakolva sem volt gond a melegedéssel. (Egyébként az autószerelő műszerrel meg tudja mérni a víz hőmérsékletét).

A váltó hibája "terepezésből" adódott, egy kiálló kő törhette el azt a kis alkatrészt a váltórudazatban, amit cserélni kellett.

Hogy ne csak a hibákról essen szó, használható, kényelmes autó, nagy csomagtérrel, viszonylag alacsony fogyasztással (bár sosem hajtottam nagyon).

- Hűtőcsere: 100 €
- féltengelyek cseréje: 300 €
- szénkefe: 60€
- váltóban alkatrészcsere: 60€
- vízcsövek: 60 €
- akkumulátor
- klimaventillátor, fűtés - nem lettek megjavítva

szakszervíz, külföld, magánszervizek

Fenntartási költség (5) Évjárat 1990