Autók » Porsche » 911 (2004)

911 Carrera

Bestia a hátad mögött.

Porsche 911 / 997
2009 –ben az olcsó dollár időszakában vettem az USA-ból egy 911-es Porschét. Nagy álom vált valóra, 4 éves autó, 60.000 km-vel. Nagyon szerettem, rendkívüli élmény volt vezetni. Nem egy kényelmes autó, sem nem praktikus, de élmény vele minden perc.
Szerintem luxus sportkocsik közül a legjobb választás. Egyszerű, kiforrott konstrukció és nincsenek elszállva a fenntartási költségei. Egy kötelező szerviz 2-300.000 Ft, de ez töredéke sok más márkának.
Műszaki problémám 2 év alatt nem volt vele, csak kötelező szerviz. Természetesen az autópálya egy élmény vele. 130-ig szép takarékosan, csendben duruzsol, de ha ott lepadlózzuk, hatalmas üvöltéssel ugrik meg úgy, hogy belepréselődünk az ülésbe. Én csak az automata kocsit veszek, ez is az volt. Nem is értem azt aki egy ilyen autóban a kuplunggal bajlódik. A Triptronic teszi a dolgát rendesen. Alap esetben kettesből indul, de manuálisan vissza lehet kapcsolni egyesbe- na ilyenkor lehet vele mocskosul kilőnni a lámpáknál. Egy ideig napi szinten használtam, azért ott kellett némi kényelmi kompromisszumot kötni. Nekem meglepetés volt, hogy azért a pesti utakon is el lehetett vele boldogulni, én sokkal pattogósabbra számítottam. Elég normálisan vette az úthibákat.
Apróság, ami nekem más kocsimhoz képest furcsa volt, hogy nagyon vékony a kormánykereke.
A család bővülése miatt eladtam, de most éppen keresem a következő 911-esem. Ferry Porsche megmondta, hogy a 911-est úgy csinálják, hogy ha valaki valamilyen okból eladja, egészen biztos, hogy előbb vagy utóbb, de fog venni egy másikat. Hát, én maximálisan egyetértek vele.

- - semmi baja nem volt. Csak a kötelező szervizbe vittem és ott is csak kopó alkatrészek lettek cserélve.

Fenntartási költség (3) Évjárat 2005
Előző autója? E 220 cdi Következő autója? 730d