Autók » Peugeot » Partner (1996-2007)

Partner 170 CD

Nekem jó volt

2015 Áprilisban kellett gyorsan vennem egy 2 személyes tgk-t. 1 hétvégém volt rá nagyjából és egyetlenegy munkára szántuk ami a nyár végén véget ért.
2 főt kellett közúton elszállítania a munkaterületre, hetente min. 3szor 120 - 160 km utazás.
Fontos volt az olcsó fenntarthatóság és az egyszerűség.
A szokásos oldalon megtaláltam a gépet szombaton, másnap el is mentünk érte, elhoztuk.
Az eladó korrekt volt, mindent elmondott megmutatott, nem kertelt.
411ezer volt a kocsiban akkor (1868ccm-es szívódé), ki vesz manapság ennyi km-el autót? Az ismerőseim zöme 150e km-re mondja hogy sok... :)
Több hibája volt a kocsinak:
- fordulatszámmérő nem működött
- váltókulissza teljesen gatya (levesfőzés bármelyik fokozatban...), ettől függetlenül a váltó rendben működött

Minden más rendben dolgozott, működött. Friss műszaki, felújított hátsó híd, új akksi, hivatalos sötétítés (körbe kibillenthető ablakos verzióról beszélünk), szép fehér kasztni, PUG dísztárcsás lemezkerekek, szép raktér, működő riasztó és kp. zár, egyenletesen járó, nem füstölő motor.

4 db 4 évszakos gumival vettük ezt lejártuk a nyáron, kapott 4 új téligumit, még "szőrösek" voltak mikor eladtam.

Első héten leesett a hatalmas henger alakú légszűrőház, amin át is mentünk, így a veszprémi PUG szalon segítőkész munkatársai szereztek egy újat bele és a gyári felfogatást vissza is állíttattam velük (volt ott némi "kendács"). Mire mentünk, addigra szereztem rá motorvédő műanyag lemezt alulra, amit felrakattam velük, és ha már ott jártunk megnézettem a váltórudazatot is. Műanyag perselyek voltak elkopva, anyagköltség 10e, munkadíj 60-70e Ft. lett volna. Lett volna, mert ezt most hagytuk, szét nem akad.

Ezen kívül csak karbantartást végeztünk az autón. Teljes első futómű felújítás (pálcák, szilentek, stb.) Új tárcsák és fékbetétek. Ezen kívül egyszer vezérlés+vízpumpa+görgők, no meg az olaj és szűrőcserék voltak. Munkát miatta nem kellett halasztani egyszer sem és ez volt a legfontosabb számomra. (néhányszor ő dolgozott a Caddy helyett is, de ez másik sztori)

Ősz végére feleslegessé vált, 2 hónap hirdetés után eladtam friss olajjal, és szűrőkkel, télre felkészítve és átnézve, szőrös gumikkal. A tesztkörökön a hidegekben kissé nehezen indult elsőre, de utána már pöcc-röff, de ez már a következő tulajdonos feladata lesz, aki több másik partner mellé vásárolta ezt 427e km-el az órába. Micsoda őrültség lenne, pedig nagyon nem az. Olcsón fenntartható megbízható munkatársunk volt.
A cégben van egy 2006-os PDTDI Caddy és egy fullextrás 5 éves L200-as (bőr+automata stb) is, de ez az olcsó egyszerű rengeteget futott furgon is ugyanolyan tökéletesen tette a dolgát mint a 10szeresébe kerülő társai.

Nekem bevállt és újra megerősítést nyert a totalcar-os nagy igazság, hogy a km óra állását egész nyugodtan lesz*rhatjuk.

- Kopóalkatrészek (első futómű, fékek), ajtók zsírzása, stb. Légszűrőház leesett (kapott gyárit).

Vektor Car VeszprémJó fejek, segítőkészek és nem drágák, nem hajtanak el ha egy ilyen sokat látott öreg harcossal jelensz meg.

Otthoni maszek szerelő. 20 éve odajár a család, jól dolgoznak.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2001
Verdikt (7.9/10)