Autók » Peugeot » 308 (2007-2012)

308 1,6THP 150cv

Peugeot-k Peugeot-ja

Előző autóm 307es volt. Imádtam csak gyengusz volt a 110 lóerejével.kijött a benzines turbós 308as és azonnal rávetődtem. a formájának alakulását már rég figyeltem neten, hogy vajon milyen lesz. Mikor közzétették az első képeket (többek között itt a totalcaron is) lefolytam a székről. Mondanom sem kell peugeot-nál sötétkék metált kell venni, és könnyűfémmel.szoval bementem a nyílt napra, és még ráadásul téligumi akció is volt(:P) megrendeltem a legerősebb motort, sötétkék metál, 18´as kerekekkel, hatalmas sport légbeömlők elöl, és sportlökhárító hátul. Bőr-szövet öléshuzat, teljes üvegtető.Gyönyörű, beleültem nem tudtam h előre nézzek vagy fölfelé. Kigurultam a szalonból, és csak mentem mentem az első benzinkútnál (dózsagyörgy shell) megálltam és tankoltam majd aznap levezettem azt az 550kilómétert amit lehett menni vele, hogy hamar bejáratódjon a motor és lehessen nyúzni:) 1500 kilómétert megtettem vele 3 hét alatt, majd egy full olajcsere (persze csak önszorgalomból) egy jobb minőségű olajra, majd (minimum 95 szuper) jobb benzin, és elkezdtem működtetni a turbót is ahogy a csövön kifér. az autóból mások mivel peugeot, nem néznek ki sokat, egyetlen dolog ami árulkodik az az állatnagy kereke ami ugye télen nincs rajta szoval ha gyorsulgatni próbálnának hát sajnos nem megy. autópályán is tökéletesen megy, az úttartása lenyűgöző, a holttere a 307eséhez képest kisebb de azért még lenne mit javítani. A formája, a xenon izzók, a kényelem, ülésmemória, a hifi (sebességfüggő hangerő), a csomagtér, a tolatáskor lebillenő visszapillantók, a sávelhagyásra figyelmeztető rendszer, ezekkel mind meg vagyok nagyon elégedve. a motor ereje kifogásolhatatlan, BMW-vel együtt fejlesztett motor, és a kedvenc apróságom benne az az index (ami peugeotnak nem erőssége, majd meglátjuk hogy muzsikál) ami ha sávváltáskor visszahúzom, akkor amíg nem kerül egyenesbe az autó addig ő még kinthagyja az indexet. egyszóval imádnivaló, kényelmes és sportos. (kicsit elfogult peugeot rajongó)

- Egyelőre semmi:)

peugeot city

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Előző autója? 307 Következő autója? ?
Verdikt (8.9/10)

Peugeot 308 2007 (2007)