Autók » Peugeot » 307 (2000-2010)

307 1.6 HDI

Az autó

SZóval. Peug 307 1.6 HDI 110Le.
Előrebocsátom 2 autóm van egy GOLF V 1.6b és a 307.
Az autót 2004 ben vettem 0 km -sen 4.2 ért azt gondoltam az évszázad üzletét kötöttem. Szerintem Jó az autó ha azt várjuk el tőle amire hivatott. Nem volt 5.3M Ft , hogy Golfot vegyek dieselben tehát kompromisszumot kötöttem.
Jelenleg az autóban 92.000 km van. A motor tökéletes , nagyon keveset eszik , no füst , no para -Tökéletes.
Igaz a végsebesség egy kicsit gyengus óra szerint 188 km/h - de 180 ig mint az ágyugolyó gyorsul. GPS szerint 182 a vége.
Futómű: Jó , kényelmes sietni nem kell akkor minden ok. Néha hátulról érdekes hangok jönnek de nem érdekel 1.1M val olcsóbb egy Golfnál.Szélérzékeny. A kormány nem keményedik nagy sebességnél.
Váltó: Meg lehet szokni nem kell gyorsan váltani nem kell versenyezni csak nyugodtan s akkor nem is nő a fogyasztás. Problémám egyáltalán nincs vele tudomásul veszem , hogy ilyen
Karosszéria: Nekem tetszik bár kissebb mint a GOLf V ez tuti , nagyobbnak érzed elől de kissebb elől hátul /hátul nagyon/
A szövetek kárpitok strapásan bírják, az ülések bomba kényelmesek.
Zajok: VAnnak , lesznek voltak új korától fogva.Bárhonnan előtörhetnek folyamatosan szerelőhöz hordom javitgatni de lehetetlen egyik megszünik jön máshonnan.
Összegezve: A GOLf V 1.6b végre kb 20km/h val többet megy viszont sokkal többet eszik. Futóműben , precizségben , hangokban a két autó nem versenyképes , viszont szeretem a Peugeotot is.
A peug rettenetesen kényelmes , sok cuccot elnyel a csomagtartója. Élvezetes a kisbuszos panoráma , a nagyon jó és keveset fogyasztó motor.Az az igazság nem is fétem annyira mint a Golfot . A Golf egy finom autó , minden tekintetben egy kis prémium behatással . A peug viszont elvisz A-B be kényelmesen s nagyon kis fogyasztással -előrebocsátom szerintem sokkal jobb diesel motorral mint egy Vw diesel.
Összegezve: 4.2 ért vettem ! Soha de soha nem hagyott ott sehol , erőss a klíma , néha üzenget fault-ot én meg kocsikázom tovább majd megunja. Az égők 3.000 Ft ért megcsinálják , hogy ne égjenek ki. A lengéscsillapítót meg 120 -ként kicserélem mert eléggé inbolygós szegényke. De még mindig beljebb vagyok 1.1 M val. Azért egy tény A GOLF 10 liter alá városban soha de soha.
AZ AUTÓ - val van fent a neten a GOLF-om azért üzennék Vw ba is . Az autó egy csep olajat nem eszik 20.000 km-ként nem úgy mint a baromidrága 1.9 PDTDI.

- ELEKTROMOS RENDSZER bármit képes kiirni hogy hiba komolyan mondom nem hiszem el , de nem is veszem komolyan bármit kiir megyek tovább s nem érdekel. Ha így teszel nincs semmi probléma ha idegeskedsz azzal csak magadnak ártasz.
- Amúgy a hibaüzeneteket 1-2 nap után elfelejti.
- Az égők kiégtek de vettem 3.000FT ért gyári valamit azóta 1.5 éve semmi problémám nincs az égőkkel

XEVIKO. Aranyosak segítőkészek de naon drága . Vagyis nem drága csak Én mindig extrákat szeretnék.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2004
Előző autója? 206,R clio DCI,Golf 3-4-5,Ford FOCUS 1-2,Opel Astra, Honda Civic Következő autója? TURBO BENZIN.
Verdikt (7.3/10)

Peugeot 307 2000 (2000)