Autók » Peugeot » 207 (2006)

207 207 SW 1.6 Hdi 92 LE

Szürke oroszlán

Peugeot 207 SW 1.6 Hdi 92 LE

Már eléggé sokáig nálunk volt az előző autóm a Honda Jazz (előző ítélet: Viva Blue Jazz), így csere mellett döntöttünk.
Több autótípus közül sikerült kiválasztani a 207 SW-t: Jazz II, i20, ix20, Roomster, Fabia, Note, Sandero, Clio Grant., C3 Pic., Venga, Golf, MB A. Legfőbb vetélytárs a Honda Jazz/Civic, Fiat Qubo és a Kia Venga volt. A végső döntést a magas felszereltség hozta el.

Az autó elölről nagyon tetszik. Sportos és agresszív, mint egy oroszlán. Fontos volt a biztonság ABS, ESP, légzsák, a Hondában csak 2db légzsák, ill. csak 2 db fejtámla volt hátul. Az ülések kényelmesek, bár én még egy deréktámaszt el tudnék képzelni a vezető ülésben. Az autó belső kialakítása nagyszerű. A kartámasz alapból be van szerelve, így kényelemesen lehet vezetni az autót. Kategóriájához képest nagy a csomagtartó, ülések osztottan síkba dönthetők, így óriási belső teret nyerhetünk.

Nagyon szeretem ezt az autót, vezetni csodálatos. Váltó, mint kés a vajban könnyen jár, bár egy kicsit pontatlan. A motor dízelhez képest alapjáraton csöndes. Ez a motor 1.6 Hdi 92 LE nagyszerűen viszi ezt a kasznit. Dinamikus vezetéshez nem kell váltogatni, és pörgetni sem kell a motort. 1600 1/min-nél megjön a motor ereje. A váltó áttételezése hosszú, városban csak 1-4 sebességi fokozatokat használok. Kicsit magas a menetszél zaj, ezen lehetne mit javítani.

Az autó fogyasztása szuper, a Hondánál 20%-al eszik kevesebbet. Autópályán 120-130 tempónál 4,9 városban 4,8-5,4 L, míg országúton 4 alatt alakul a fogyasztás. Városi fogyasztásnál lényeges a külső hőmérséklet: hidegben 1 L-el több a fogyasztás, mint melegben. Az 1 évre számot átlagfogyasztás 4,2 L-re jön ki. Igaz ebbe viszonylag kevés autópálya tartozik bele. A tank nem túl nagy 48 L, de így is 1000-1200 km-t el lehet vele autózni.

Sok praktikus megoldást találtak ki a francia mérnökök, pl. a vezető lábánál lévő szőnyeg elcsúszását 2 db csap akadályozza meg, a csomagtartó alját kis kampóval lehet rögzíteni, ha az ember a pótkeréknél keres valamit, ill. pótkereket akar cserélni (Teljes értékű pótkerék van).
A csomagtartóban lévő lámpát a Hondához képest magasabbra helyezték, így jobban megvilágítja a csomagtartót. Szerencsére a csomagtartó lámpa egy idő után magától lekapcsolódik.

Ami nem tetszik az autóban, hogy túl sportosra sikeredett. Az első lökhárító nagyon alacsony, nem egy parkolóban ért már le a kocsi alja. A panoráma tető kapcsolóját rossz helyre rakták, ha le van engedve a könyök támasz, akkor nehezen érhető el. Olajcserénél alul és felül is meg kell bontani az elemeket.

Ami nagyon tetszik: a rengeteg automata funkció: fényszóró felkapcsolás, ablaktörlő, középső visszapillantó tükör elsötétedés. Kedvencem a tempómat és a parkoló radar. Nagyon jó a navigáció, frissítéshez csak egy SD kártyát kell kicserélni. Beépített telefon kihangosító van az autóban.

Amit eddig cseréltem az autón: motorolaj csere, hajtómű olaj csere, Első féktárcsa csere betéttel. FAP tisztítás, Helyzetjelző izzó csere LED-esre.

Összességében szinte mindenben jobb mit a régi Honda Jazz, nagyon örülök, hogy ezt az autót választottam.

- Csak kopó, csereérett alkatrészek, melyeket magam cseréltem.

Hátulról belém jöttek, így szervizbe kellett vinnem. Fabián-Szfv. Lassan lett kész és a fényezést is elrontották.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2012
Megbízhatóság (8) Vezetett km 12000
Előző autója? Jazz 1.2 Cool Következő autója? 308
Verdikt (8.4/10)

Peugeot 207 2006 (2007 - 2007)