Autók » Peugeot » 207 (2006)

207 1,4hdi

Hópárduc

Amit a mi "kisoroszlánunk"-rol eltudok mondani hogy fehér színben csodálatos. Eddig még csak "gyönyörü, szép" jelzőkkel illették még az elfogult, más márkatulajdonosok is. Szerelőt még nemlátott, eddig csak az ablakmosótartály feltöltése miatt nyitottuk fel a motorháztetőt. Igaz, előre kell engednem még csak 5000km-t tettunk meg vele. A belső kialakításról annyit, hogy engem nem zavar a kopogós műanyag, de tároló rekesz egy kicsit lehetne több. A beltér "kisautóhoz" képest tágas és kényelmes. Aki azt állítja hogy kicsi az autó, az nem mond igazat. Persze minden nézőpont kérdése, a 206-os tényleg kicsi, a 307-meg már nagynak tűnt a feleségemnek. Az autót napi ingázásra használjuk két gyerekkel plusz csomagokkal kb. 100 km-en. Ennek az auto maradéktalanul megfelel. Épp az elöbb emlitettek miatt nem mindegy a fogyasztása és a kényelme sem. Ne felejtsük el a kötelezőt és a súlyadót sem, ami a fogyasztással egyetemben alacsony. Az ingázás városban és főúton történik, amivel az 1.4HDi 5 literes fogyasztással megbirkózik. A teljesitményéről annyit tudok mondani, hogy nem robbanékony, de a nyomatéknak köszönhetően még 100 felett is jól húz. Jól lehet vele előzni, nem kell visszaváltani és szétpörgetni, mint a benzines társait. Autópályán is remekül megy, 130-nál még mindig van benne elég tartalék. Ami engem nagyon meglepett, hogy mennyire halk. Mentem már pár autóval amik jóval többe kerültek és mégis hangosabbak voltak és nemtaláltam a helyem bennük.
A véleményem ennyi lett volna. Remélem nem is fog változni.

- Semmi

Még nem látott szerelőt

Fenntartási költség (10) Évjárat 2006
Előző autója? Swift Következő autója? Honda Civic 2006
Verdikt (8.2/10)

Peugeot 207 2006 (2007 - 2007)