Autók » Opel » Zafira (2005)

Zafira 1.9 CDTI 120 LE 2007

Igazi családi autó

Előző autónk 7.5 éves volt mikor úgy döntöttünk cserélünk,bár semmi baja nem volt.Én 5.5évig használtam ez idő alatt 35ezer forint javítási költségem volt összesen(generátordióda).Csak dicsérni tudom az ASTRA G-t is.Zafiránkat hat hónaposan bemutató autókét vettük enjoy plusz felszereltséggel.Új áránál 1.4millióval olcsóbban Nagyon meg vagyunk elégedve vele.Tágas jól lehet pakolni bele.7-e is utaztunk már de még a babakocsi akkor is elfért hátul.Az autóra semmi rosszat nem tudok mondani.Egy márkaszervizre annál inkább.Első éves kötelező szervizről kértem árajánlatot személyesen a Kecskeméti Opel Tormásitól.A szervizes úriembernek rossz napja lehetett mert csapkodott és nagyon mogorva,udvariatlan volt.Ennél már csak az ár volt durvább 43ezer forint de ez december 29-i ár.Januártól biztos drágább lesz kb. 48-50 ezer mondta az úr.Ezt nagyon sokallottam ezért elmentem Ceglédre az Opel Gyulaihoz árajánlatot kérni.Nagyon udvariasak és segítőkészek csak ajánlani tudom.Ott azt mondták kb.25ezer forint lessz a szervizköltség (és ez már 2008 februári ár).Ez már sokkal barátibb volt számomra ezért be is jelentettem szervizre.Amig szervízelté az autó én végig ott lehettem a kocsi mellet(ez nagyon pozitív).A számla végösszege 24180FT lett.Ha már ott vagyok gondoltam megkérdezem 2-dik éves szerviz dijját is.Azt mondták,hogy ugyan ez plusz a pollenszürő és a levegőszürő ára ami kb 6-7ezer forint.Tehát a 2éves szerviz is megvan 30ezer forintból.Abba bele sem merek gondolni,hogy mennyi lehet a Tormásinál.Talán 100.000FT.

- Eddig semmi

Első éves kőtelező szerviz Opel Gyulai Cegléd.

Opel Tormási Kecskemét.Méregdrága.Nagyon nem ajánlom senkinek.

Fenntartási költség (8) Évjárat 2007
Előző autója? ASTRA G 1.6 16V Következő autója? Még nem tudom.
Verdikt (7.5/10)

Opel Zafira 2005 (2005)