Autók » Opel » Vectra (2002)

Vectra 2,2 TDI Comfort

Gyönyörű, dögös ribanc

Munkához vettem 2007 nyarán a Weltautótól. Szerelem volt első látásra, bár amikor be kellett fizetnem a biztosítást, kicsit elszomorodtam (bár csak 125 LE, de 2000 cm3 feletti). 94 000 km volt benne, ami a kocsi állapota és a Weltautó garanciája alapján abszolut hihető volt.
Kereken 40 hónapig volt nálam, addig 120 000 km-t tettem bele. Sosem hagyott cserben, volt hogy napi több mint 1000 km-t is megtettem vele gond nélkül.
A fogyasztása ideális volt, egy rövid periódust kivéve stabilan 6,5 l/100 km alatt maradt. A rövid periódus pedig a 2 hónapos elkoszolódott porlasztócsúcs időszaka volt (144 000 km táján), akkor elérte a 7-7,5 litert is.
A fogyasztáshoz persze hozzá tartozik, hogy ésszel volt vezetve, és autópályán tartósan 140-et tartok tempomattal (persze csak Németországban).
Típushibái két csoportba sorolhatók:
- elektronika: a CANBUS rendszer átka, hogy az iszonyatosan megbonyolított elektronika többször (havi 1×) safe módba rakta az autót (max. 2000-es fordulat ill. 120 km/h sebesség) amiről csak újraindítással feledkezett meg. Ez az újra indítás pl. éjszaka esőben, autópályán elég vicces. Miután kicseréltem az akksit, az esetek ritkultak.
- futómű: agyonbonyolított futómű, a lengőkarok nagy része egybeépített szilentekkel csak kompletten cserélhető. A Bp.i utak miatt minden javítás után kevéssel a kopogások, nyikorgások újra visszajöttek.
A fentieken kívül csak tipikus fogyó-kopó alkatrész problémák voltak.
Alkatrészekből sokat lehet találni Vaterán, ebay-en, bontókba. Általában a gyári alkatrészek ára horror, és sok alkatrészből nincs utángyártott.
Nagyon szerettük, amikor eladtuk az egész család megkönnyezte. Mindenkinek ajánlom aki családdal akar egy nagy csomagtartós strapabíró autót.
Autokereskedőtől a vásárlást csak fenntartásokkal ajánlom, mivel a 4-7 év közötti Vectrák érdekes módon mind 90 000-120 000 km között futottak, ami határozottan "gyanús".

- Fűtőventillátor ellenállás 2×, 16 000 Ft/db - Intercooler levegőcső 2×, 60 000 Ft/db, mivel a gumicsőhőz meg kell venni a komplett csőrendszert a turbó és a hűtő között - Futómű alkatrészek (lengéscsillapító, stabilizátor pálcák, lengőkarok, talpcsapágyak) a Bp.-i utaknak köszönhetően. Mindig megmaradt némi kopogás. - Porlasztócsúcs csere 120 000 Ft - Olajgomba csere 12 000 Ft - elektronika hisztik (néha lement safe módba, mai újraindításra megjavult) - Turbó olajcső: 22 000 Ft - CIM- kormánymodul 60 000 Ft+ szerelés - már nem csináltattam meg - Kartervédő pótlás műanyag elveszett, acél pótlás 30 000 Ft -

Schiller Opel 2× volt náluk az autó. Drága lehúzós banda Olajcserénél elszakították a leeresztő csavar menetét, de ahelyett hogy szoltak volna, visszabuherálták.

Szeles Gábor (Dunakeszi) Nagyon sok munkája van. Nagyon korrekt, alapos. Megbízhatóan elvégez minden feladatot, korrekt áron. Megfelel neki ha az ügyfél viszi az alkatrészt. Mindenkinek ajánlom.

Fenntartási költség (9) Évjárat 2003
Megbízhatóság (8) Vezetett km 120000
Előző autója? Octavia 1.9 TDI Következő autója?
Verdikt (7.4/10)

Opel Vectra 2002 (2005)