Autók » Opel » Vectra (1995-2002)

Vectra 2.0 DTI Irmscher Sport

Vektor, a kombi

4 éve vásároltam 124e km volt benne. Az autó külföldről lett behozva, vezett szervízkönyv csilli-villi+sok extra. A vezetett szervízkönyv, valamint az utastér állapotából ítélve valószínű nem lett "visszatekerve" a km óra.
Digit klíma, BC, 16col gyári felni(Irmscher), multikormány, napfénytető mi kell még?

A vásárlás utáni első hétben akku csere, majd első féktárcsa+betétek. Ezen nem voltam meglepődve, hisz csak nem egy új autó. Ezek után csak tankolni kellett, azt is ritkán és menni.

Olajcsere 10e km-nél+összes szűrő. Ezt ajánlott betartani főleg annak, aki rövid távokon használja. Olajfogyasztás két olajcsere között 2-3 deci, feltéve ha normális lábmérettel használja az ember.

Bal első kerékcsapágy, légtömegmérő. Ezeken kívül gumi+fékbetét. Első szélvédő kőfelverődés miatt, ködlámpa fácán miatt.

Érdekes, hogy az autó spórol az izzítással. Pl.: -1°C hőmérséklet körül nem izzít. Az izzítás lámpa nem világít. Ezért kissé nehezen idnul. Mikor először ezt tapasztaltam kétségbe estem, hogy mi lesz ha -15°C lesz. Majd következő reggel mikor hidegebb volt -4°C a kis izzítás világít, majd semmi köszörülés és elsőre indul. Télen a fogyasztása 6-6.5 liter. Nyáron 5.5 liter.

Most 200e km van a gépbe, de nagyobb meghibásodás, még nem volt vele. Sose hagyott még ott sehol. Sokan azt mondják, hogy a DTI így sz*r meg úgy, meg majd 200e km körül megadja magát az adagoló. Erre csak azt tudom mondani, hogy aki ilyen kategóriájú autót vesz mindegy, hogy milyen márkát benne van a pakliban, hogy előbb utóbb meghibásodik. Semmi sem tart örökké!

A lényeg, hogy én meg vagyok vele elégedve vele. Már tíz éves, de nem szándékozommég az eladásán. keveset fogyaszt, kényelmes, nagy raktér.

- A szokásos kopó alkatrészeken kívül (összes szűrő, olaj) bal első kerékcsapágy. Műszerfalban 2 db égő egy a digit klímánál, egy a km számláló. A klímát fel kellett tölteni. Ezek nem egy nagy összegbe keültek.
- 150.000 km hosszbordás szíj csere, termosztát csere.
- 180.000 km légtömegmérő megadta magát 18e Ft.
- Légzsák lámpa világít

helyi szaki

Fenntartási költség (10) Évjárat 1998
Előző autója? Kadett Következő autója? ???
Verdikt (8.4/10)

Opel Vectra 1995