Autók » Opel » Vectra (1995-2002)

Vectra 2.0 16v

A kiváló táltos

Nos, az autót Svájcban vásároltuk, lábon hoztuk haza. A központi zár jeladó hibáján és néhány garázsban parkolás okozta külsérelmi nyomoktól eltekintve az autó hibátlan volt. Első autóm volt tágas, kényelmes, kiváló a megjelenése, a csomagtartójába akár bele is tudtam volna költözni pedig sedan volt. Az autó 2000 16 szelepes benzin motorral volt szerelve. Első autónak maga volt az álom, szép hanggal, remek teljesítménnyel. A városban a legtöbb autó nem volt párja teljesítmény terén (már ha persze nem világított a motor kontrol lámpája, ez azért okozott néhány kellemetlen pillanatot pl.: M6 autópálya,nyaraláskor konvojban haladásnál kellett neki taposni rendesen). Egyetlen negatívum hogy kb. 60 literes tankkal 6-700 km-t sikerült megtenni. Ugyan takarékosnak nem mondható autó sosem hagyott ott sehol, nagyon megbízhatónak tartom. Télen-nyáron szépen elsőre indult és egy pillanat alatt meleg volt bent vagy akár hideg (klíma használat). Az autóban akár 5 felnőtt is kényelmesen utazhat. Formája én szerintem a C vectra formájánál is jobb, merem állítani van olyan szép mint bármelyik autó 2006-ig. 159000 kmnél úgy döntött feladja a szolgálatot a fűtéscsap műanyag kis háza, köpte a vizet hol jobban, hol kevésbé. Az első jel, hogy 10 km alatt elfogyott a vìz az autóból. 160000 kmnél sajnos elkezdett nyekeregni a vezérlés így kénytelen voltam lecserélni vízpumpával együtt. Nem sokkal késöbb jött a hideg zuhany. Egy nyest beköltözött az autóba és szétrágta a komplett vízcső rendszert. Miután ki lett cseréve a rendszer motorkontrol lámpa olajnyomás jelző combóval felbukkant. Szerencsére egy olajgomba csere és kb 3kmes próba út helyre vágta a rendszert. Összességében jó autó, kényelmes dinamikus, jó futóművel (kormány szervója kissé gyenge, volt hogy megkérdőjelezték benne a szervó létét is.) Kíváló hosszabb távokon is autópályára alkalmas 9 literes fogyasztással, városban gyatrább 11-12 literes a fogyasztása. Az autót merem ajánlani bárkinek, ha tudja ezt tankolni. Egy a fontos, olaj és víz legyen benne és örök életű.

- Központi zár jeladó - Komplett vízcső rendszer (nyest szétrágta) - Fűtés csap műanyag háza - Olajgomba - Komplett vezérlés + vízpumpa 160.000km

Magán

Fenntartási költség (6) Évjárat 1997