Autók » Opel » Omega (1994-2003)

Omega 2,5 DTI Caravan 2002

Utolsó mohikán

Fekete metáll,pár cm híján öt méter,nagyon bejött,kényelmes,hatalmas utas- és "raktérrel".Labrador kutyánk vígan el van benne!!Külsőre kicsit hagyományosnak tűnik,de szerintem gyönyörű és dekoratív ,ezért szerettem bele.Belseje igényesen kilalakítva,szép anyagokkal.Rengeteg extra,gyári telefon.Ebben a vasban tényleg benne van az anyag.A BMW motor fantasztikus,az aut váltó tökéletes megoldás.Hozzáértőktől kapott egy kis elektronikus rásegítést a motorvezérlés,így 200 ló körül van benne,hozzá persze bődületes nyomaték jár.Sajnos utolsó mohikán,a hajtáslánc hagyományos elrendezését illetően.Hátrányként egyedül a nagyon kicsi kesztyűtartót említhetem,ráadásul itt van a telefon is.Gyakorlatilag csak a forgalmi fér bele amit persze nem hagyok benne.A könyöklő alatt viszont szép nagy a tároló rekesz,de akkor is.
A turbó cseréje húzós volt:300eFt.Sajnos senki nem mondta,/az OPEL SZERVIZ sem,/hogy nem elég az olaj-,gázolaj,levegőszűrőt cserélni.Minden második olajcserekor ki kell cserélni a szelepfedélben lévő un. kartergáz szűrőt.Ennek eltömődése okozta a turbó halálát:-((( Az opelesek erről semmit sem tudtak,csak miután kérésemre felhívták a BMW szervízt,kaptak megerősítést,hogy létezik ilyen alkatrész.Mentségükre (?) szóljon,hogy a szervízben használatos gyári számítógépes alkatrészlistán és rajzon jól el van dugva a szűrő.
Egyébként az autó kitűnő választás volt,élvezet vezetni,hosszabb /1000km-es/ utak után is frissen szállok ki belőle.Sok év után újra végre hátsó kerekes van alattam.Az ESP-t vizes úton kikapcsolva érdekes dolgokat lehet tapasztalni,a havasról már nem is beszélve....:-))))Útfekvése,futóműve kiváló.Diesel hang alig van,sokan kérdezik,hogy mekkora benzin motor van benne.Ha az ember odalép neki fenyegetően morran és belenyom az ülésbe.Ilyenkor eszembe jut a suzukis kollégák áradozása sajátjuk gyorsulásáról....

- turbó /csere/

megbízható szerelő nagy tapasztalattal

opel szervíz

Fenntartási költség (8) Évjárat 2002
Megbízhatóság (10) Vezetett km 32000
Előző autója? vectra B Következő autója? egyelőre ez álom: Chrysler 300 C touring
Verdikt (7.6/10)

Opel Omega 1994