Autók » Opel » Omega (1994-2003)

Omega 2,2i 16w

Csak szeretni kell és meghálálja

életemben kb ez a 9-ik opel omegám,volt nekem már az elsö szériás 1.8-as motortól kezdödöen a 3000 v6 ig mindegyik kivéve a dieselt,ugyan is azt elvböl nem veszek föleg ha opel-ba rakják.nos a lényeg az hogy mivel én elég sürün cserélgetem az autóimat most ismét megargadtam egy opel omega c-tipusú csodában:) 2.2 16w.álmaim eggyik legjobban áhitott autója volt mikor megjelent.és nyugodt szivvel mondhatom hogy nem okozott nagy csalodást mikor sikerült megvennem.az tény hogy kb 3-5 hónapig jártam a magyar autókereskedök társadalmát és már majdnem feladtam mire sikerült ráakadnom eme nemes példányra.gondolom senkinek nem kell bemutatni az autó kereskedök különbözö trükjeit,értem ezalatt a km-óra tekergetése stb..nos a lényeg az hogy jól választottam mikor ennél az autónál döntöttem.az tény hogy vehettem volna olcsóbbat,vagy fiatalabbat,vagy akár dieselt is ennyiért de sajnos egyik megnézett autó sem volt a kb 150 között ami ilyen állapotban lett volna.azt már a vásárlásnál megtudtam hogy 2 évig ált az autó amit a forgalmi is bizonyitott,és ennek köszönhetöen a fékek berohadtak és ezért cserélni illetve szabályozni kellett a gyári tárcsákat betéteket.mint minden tapasztalt rutinos autó vásárló igy én sem biztam a véletlenre,jól átvizsgáltam az autót és mivel "fö a biztonság"elven neki láttam kicserélni a gyertyákat,szüröket,olajokat,majd a komplett szij garniturát feszitökkel,görgökkel.ezután már csak egy hiba jött ki rajta ami mint minden omegánál elég sürün,a futómü segédirányitó karja kezdett el kopogni.ennek cseréje után döntöttem el azt hogy begázositom eme csodát.szakmühelyben bele is tették potom 250 000 ft-ért.és megvallom öszintén nem kis meglepetésemre "el ne kiabáljam" hibátlan!azóta 13 liter gázzal járok ami a mai benzin árat átszámolva 7 liter benzinnek felel meg:)
végezetül csak annyit hogy ismét ugy érzem hogy sokáig nem kell azon törnöm a fejemet hogy milyen autót is vegyek,ami elég nagy,kényelmes,és gazdaságos is.

- klimazáró szelep.segéd irányitó kar.

saját magam javitottam.

Fenntartási költség (5) Évjárat 1999
Előző autója? 740i Következő autója?
Verdikt (7.1/10)

Opel Omega 1994