Autók » Opel » Manta (1975-1988)

Manta 2.0 GTE

Első (tartós) szerelem

´95 Májusában ismerkedtünk meg,metálszinü voltál,deréktájon széles fekete sávval ami kihangsúlyozta fekete bőrtetődet,kromozott lökháritódon megcsillant a napsugár...igy becéztelek:Indulj már te k..va.Automata szivatódat néha kézzel kelett teljes nyitásra állitani,ha nem indultál elsőre akkor csak pár óra múlva lehetett újra probálkozni.Inditás-becézés-motorháztető fel-nyitás-inditás-motorháztető le...száguldás.Érett korod ellenére jól birtad az iramot akár 180-al is,bár ilyenkor közel kerültünk istenhez.Kapcsolatunk szomorú véget ért:felrobbantott egy karosszéria lakatos amikor beleheggesztett a benzincsövedbe,de legalább magaddal vitted az egész műhelyt.Rád emlékeztet emblémád a könyvespolcomon és még néhány alkatrészed amelyek esetleg továbbélhetnek egy másik Mantában. in memoriam CMR-382 1979.6.11 2000.12.1
Egy évvel késöbb vettem egy másik Mantát de ő nem áll olyan közel a szivemhez mint te.Az ő sorsa mostanában dől el,eladom vagy felújitom csak hát a mocskos anyagiak.

- Automata sebességváltó tömités,olajfolyás,automata szivató Kipufogó korrozió,karosszéria korrozió.

Fenntartási költség (7) Évjárat 1979
Előző autója? Következő autója? még egy Manta